Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Mini Power – Malé vitamínky, které dodají vašemu mobilu šťávu

PŘEDSTAVUJEME: Mini Power – Malé vitamínky, které dodají vašemu mobilu šťávu

Taky vás trápí, že vám mobil nevydrží nabitý už ani den? Pokud máte například neustále zaplá mobilní data, je to normální. Prostě to tak chodí. Ale stále se objevují nové a nové způsoby, jak se s problémem nedostatku energie vypořádat. Někdo má dvě baterie, které podle potřeby vymění. Někdo sází na externí baterku, ze které mobil nabíjí, když zrovna nemá v dosahu zásuvku.

Designér Tsung Chih-Hsien teď vymyslel ještě něco jiného. Tedy abychom byli přesní, on to nevymyslel. Nápad už dávno existuje, ale nikdo ho zatím ještě nedovedl k takové designové kráse. Jedná se o malé kartonové obdélníčky, na nichž je napsáno, kolik energie vašemu mobilu dodáte – na výběr máte výdrž dvě, čtyři nebo šest hodin. Je to malé, skladné, snadno použitelné a hlavně recyklovatelné! Když potřebujete více baterie, připojíte Mini Power k mobilu. Až se vybije, odpojíte ji a recyklujete.

minipower

Koncept recyklovatelnosti je v Tsungově nápadu dotažen hodně daleko. Nejen že tyhle malé baterky nejsou vyráběny z plastu, jako většina jednorázových baterií, ale šetří naše životní prostředí i pomocí obalu. Mini Power si totiž koupíte ve velkém balení. Budete mít celý plát, z něhož si budete jednotlivé baterky vyloupávat.

Jednorázové baterie?

Jsme zvyklí spíš na to, že máme baterie, které se dají pořád dokola dobíjet, ale jednorázová baterie není novou myšlenkou. Například v Asii jsou hodně oblíbené. Jenom je tam problém s tou recyklovatelností. Většina z nich má plastové obaly a vzhledem k tomu, že jsou na jedno použití, produkuje se jich hodně.

Dobíjecí baterky sice nic nenahradí, ale Tsungův elegantní nápad ukazuje, že dobrý design může přinést pozornost i méně užitečnému nápadu.

Zdroj: Design Taxi

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru