Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Landigo – naučte se anglicky z pohodlí domova

PŘEDSTAVUJEME: Landigo – naučte se anglicky z pohodlí domova

Angličtina je dnes nepochybně nejdůležitějším cizím jazykem. Všechny děti se ji učí ve škole, některé začínají už ve školce. Jenže co dospělí, které výuka angličtiny minula a místo ní se učili německy nebo snad ještě rusky? Pokud se v dnešní době chtějí dobře uplatnit na pracovním trhu, nebo chtějí cestovat, nezbývá jim, než se začít učit anglicky na vlastní pěst. Jenže kde?

Nejjistější cestou jsou určitě kurzy angličtiny přímo v jazykové škole, ale na ty mnoho lidí nemá čas. Daleko pohodlnější je učení tehdy, když máte čas. Jednou to bude třeba v pět odpoledne, jindy v jedenáct v noci.

Existuje spousta online kurzů, které to umožňují. Některé jsou placené, jiné zdarma. Co si budeme povídat, většinou lépe fungují ty placené. Možná je to částečně z důvodu, že když už do toho ty peníze investujete, budete se snažit se na to nevykašlat. Nedostatek vůle je totiž problém většiny online kurzů angličtiny zdarma. Jakmile si sami určujete tempo, jakým budete v učení postupovat, nedokážete si ho udržet.

Právě tohle si dobře uvědomili tvůrci online kurzu angličtiny Landigo.cz, jehož hlavním plusem je právě to, že vás neustále nutí v učení cizího jazyka pokračovat. Každý den se vám totiž připomíná emailem. Ve schránce vám pravidelně přistává email se třemi novými cvičeními, kterým stačí věnovat 10 minut denně.

Kurz angličtiny můžete absolvovat i bez registrace. Stačí, když každý den půjdete na web Landigo a podíváte se na aktuálně dostupná cvičení pro různé úrovně. Uvidíte jich však jen polovinu. S registrací budete mít přístup k celým cvičením, budou vám denně zasílána na email a systém si bude pamatovat vaše chyby.

Jak vypadají jednotlivá cvičení

Cvičení jsou rozdělená podle úrovní angličtiny a podle témat, kterým se věnují. Většinou jde o témata, která v běžném životě skutečně využijete – např. denní režim, ptaní se na cestu, cestování taxíkem atd.

Angličtinu se učíte ve větách. Dostanete větu, ve které chybí nějaké slovíčko a vaším úkolem je ho podle významu doplnit – přičemž máte na výběr ze čtyř možností. Jakmile vyberete odpověď, věta se vám přečte, ukáže se, zda jste se trefili, a zobrazí se vám související fotka. Náš mozek vnímá spoustu informací vizuálně, takže přes fotku si snadněji spojíte slovíčko s jeho významem.

Tram

Když nebudete jakémukoliv slovíčku z věty, kterou máte doplnit, rozumět, stačí na něj kliknout a otevře se vám obsáhlý Landigo slovník. Obsahuje dost podrobností včetně příkladů použití daného výrazu nebo statistiky o tom, jak moc je tohle slovíčko v angličtině používané. Pak slovník křížkem zavřete a můžete pokračovat ve cvičení.

slovnik

Aktuálně je pro vás připravených přes 3000 anglických cvičení, takže je to opravdu běh na dlouhou trať. Není pochyb o tom, že je tenhle kurz stavěný hlavně na využití angličtiny v běžném životě. Jeho jediným mínusem je fakt, že je docela jednostranný. Za prvé těžko říct, zda vás bude pořád bavit jen doplňovat slova do věty, a za druhé angličtinu se perfektně nenaučíte jen doplňováním slov. Minimálně komunikaci budete muset procvičovat ještě jinde.

Máte dost odvahy a odhodlání věnovat denně 10 minut svému vzdělání? Zkuste vzorové cvičení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru