Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: KontrolaExekuce.cz – okamžité ověření informací z registru exekucí

Exekuce na vás může být uvalena, ani nevíte jak. V dnešní době má spousta lidí finanční problémy a o nařízení exekuce ze začátku vůbec nemusíte vědět. Oznámení vám může dojít až společně s exekučními příkazy a tehdy už jde fakt do tuhého. Finanční potíže je potřeba řešit co nejdříve, jinak se začnou zvětšovat. A právě proto byste si exekuce na své jméno měli při jakémkoliv podezření zkontrolovat.

Existuje k tomu online nástroj KontrolaExekuce.cz, kterému stačí říct jméno a datum narození a on projde Centrální evidenci exekucí (CEE) a poskytne vám výsledek. Přitom se nemusíte soustředit jen na svou osobu, lze zadat jméno kohokoliv, protože CEE je za poplatek veřejně přístupná. Díky tomu si snadno ověříte budoucího obchodního partnera, nového zaměstnance nebo nájemníka, kterému poskytnete svůj byt.

Jak to funguje?

Zamíříte na www.kontrolaexekuce.cz a zadáte buď IČ firmy nebo jméno a příjmení osoby. Můžete zadat i datum narození, pokud jej znáte, ale není to povinné. V případě, že jej uvedete, dostanete výsledky jen pro konkrétní danou osobu, jinak se vám zobrazí probíhající exekuce pro všechny osoby se jménem, které jste vyplnili (v Česku pravděpodobně žije víc Pavlů Nováků apod.).

Druhým krokem je výběr platební metody. Jak již bylo řečeno, nahlédnutí do CEE je zpoplatněné, a tak je nutné zaplatit 216 korun (buď online kartou, bankovním převodem nebo rychlou transakcí v rámci banky). Jakmile platba dorazí (u bankovního převodu do 48 hodin, u ostatních plateb okamžitě), výsledky vám jsou zaslány na email. Všechno je rychlé a přesné, protože ze stejné databáze čerpají i samotní exekutoři.

Co najdu ve výsledku?

Kontrola exekuce monitoruje aktuální exekuční řízení, takže v ní nenajdete exekuce, které byly uzavřeny. Údaje o exekuci jsou z CEE vymazány 15 dní poté, co je exekuce skončena.

exekuce_vysledky

Na www.kontrolaexekuci.cz zamíří většinou lidé, kteří mají podezření na exekuční řízení

V emailu, který vám přijde, najdete buď že na danou osobu není uvalena žádná exekuce, nebo že ano. V případě, že ano, dozvíte se i soud, který exekuci nařídil, spisovou značku soudu, jméno exekutorského úřadu, datum vydání, peněžitou povinnost, pravidelně splácenou částku, nepeněžitou povinnost, popis, označení povinných osob.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru