PŘEDSTAVUJEME: Hush – Chytré ušní ucpávky, co vás dokážou upozornit

V dnešní době je už „chytré“ snad jakékoliv zařízení. A každé z nich se dokáže ozvat pomoci nějakého zvuku. Co je tedy dalším technologickým stupněm? Zařízení, které bude tyto zvuky cíleně blokovat.

Přesně na to se zaměřuje nové chytré zařízení Hush, které vytvořili tři studenti z University of California ze San Diega a prezentují ho na Kickstarteru.

Tyto chytré ucpávky do uší stejně jako ostatní ucpávky blokují okolní zvuky, ale mají oproti konkurenci jednu obrovskou výhodu, díky které mají velkou šanci na prosazení.

V čem jsou unikátní?

S obyčejnými ucpávkami snadno přeslechnete zvonění vašeho mobilního telefonu, a takové ranní buzení pomocí alarmu taky nebude zrovna jednoduché.

Aplikace bude dostupná jak pro iOs, tak i pro Android a měla by být přehledná

Aplikace bude dostupná jak pro iOs, tak i pro Android a měla by být přehledná

To se vám s Hush ale nestane, neboť se umí spojit  s vašim smartphonem pomocí speciální aplikace. Můžete si tak užít klidný, hluboký spánek, aniž by vás něco rušilo.

A pokud zrovna očekáváte nějaký důležitý hovor, tak  to není problém. Pomocí bluetooth totiž komunikuje s vaším smartphonem, takže pokud vám začne zvonit mobil, tak vás jednoduše probudí. Tedy pokud budete chtít.

Využití v praxi

Cestovatelé

Hlasitá cesta je špatná cesta. Kvůli hluku se většinou dobře nevyspíte ani v letadle, ani ve vlaku či v autobuse. Náhlavní sluchátka jsou objemné a po pár hodinách ztěžknou. Bezdrátové ucpávky Hush by ale měli být pohodlné i po dlouhé trati.

Studenti

Váš spolubydlící je noční tvor, ale vy se musíte pořádně vyspat, protože máte školu hned od rána? Pomocí Hush můžete v klidu spát i přes jeho noční dovádění a ráno se můžete bez problému probudit, aniž byste narušili jeho spánek.

Páry

1/4 americkým párů spí odděleně, protože jeden z partnerů chrápe. Díky Hush mohou páry opět spolu spát ve stejné ložnici a přitom mohou slyšet nouzový hovor od jejich syna, který se někde zdržel.

Jeden z partnerů chrápe? To není žádný problém...

Jeden z partnerů chrápe? To není žádný problém…

Popularita

Cílem projektu na Kickstarteru bylo vybrat 100 tisíc dolarů, v přepočtu tedy asi 2 miliony korun. Nicméně za týden se povedl vybrat více než trojnásobek a to kampaň přitom pokračuje ještě dalších 20 dní.

Je tedy zřejmé, že tento projekt vyvolal u lidí zájem. Za peníze navíc slibuji autoři projektu další vychytávky navíc – jako například větší výběr ze zvuků, pouzdro nebo více variant špuntů.

Kdy a za kolik

Jestli vše půjde podle plánu, tak se těchto ušních vycpávek dočkáme již příští rok na jaře, konkrétně v květnu. Tehdy by měla být rozeslána první várka – asi 2 tisíce kusů. Zbytek bude v červnu.

K samotným ucpávkám dostanete i pouzdro

K samotným ucpávkám dostanete i vcelku pěkné pouzdro

Kdy to bude dostupné ve volném prodeji zatím není jasné, ale dá se očekávat, že to bude někdy v létě příštího roku. A cena?

Ta byla pro přispívající na Kickstarteru stanovena na 115 dolarů, tedy asi na dva a půl tisíce korun.  Maloobchodní cena se poté bude pohybovat okolo 3 300 korun.

Zdroj: mashable.com, Kickstarter.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru