Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Datoid.cz – místo pro vaše data a stahování

Ulož.to je sice super, jenže všechno na něm nenajdete a kromě užitečných souborů je na něm spousta obsahu, který je opravdu k ničemu. Přesto ho tolik lidí používá. Většina z nás totiž jiné české alternativy nezná. A to je chyba.

datoid

Velice podobným českým serverem je například Datoid.cz. Není tak známý, ale ti, co ho znají, si jej vychvalují. Často na něm totiž najdete to, co na ulož.to nedohledáte.

Na úvodní stránce datového úložiště Datoid.cz vás přivítají filmy. Sice se nezaměřuje jen na ně a nahrávat a stahovat z něj můžete spoustu jiného obsahu, ale právě filmy jsou nejčastěji stahovanými položkami.

Stahovat můžete zdarma a bez registrace nebo s registrací a dobitým kreditem. Tak to na podobných úložištích prostě chodí. Stahování zdarma je samozřejmě rychlostně omezené a může se stát, že budete mít zrovna smůlu a budete chtít stahovat v době, kdy budou všechny free sloty obsazené. V takovém případě můžete poslat SMS zprávu, založit si účet a získat ještě desítky GB na další stahování nebo se přihlásit do svého premium účtu, kde jste si stahování předplatili. Když si účet založíte, dostanete do začátku 2GB na stahování úplně zdarma.

Zdarma vs. prémiový účet

Pokud budete cloud Datoidu využívat bezplatně, stahujete rychlostí 300 kB/s a pouze na jednom slotu. Jak je uvedeno výše, když je obsazeno, máte smůlu. Nahrávat můžete soubory o velikosti až 10 GB.

datoid

Ceny u prémiového účtu začínají u 99 Kč za 40 GB, není limitován rychlostí,  stahování si klidně můžete pozastavit a pak v něm pokračovat a stahujete více souborů najednou. Nemusíte se vůbec bát toho, že 40 GB je moc. Kredit totiž není časově omezený, můžete ho vyčerpat třeba za dva roky.

Když si budete dobíjet kredit prémiového účtu, získáte navíc možnost vyhrát nějakou z hezkých cen. Vyhrává totiž každý, a tak se aktuálně podle toho, co si vytočíte na kole štěstí, můžete těšit z nového iPhonu 6 Plus, Xboxu One, Google Chromecast nebo trička Datoidu.

Co nabízí Datoid navíc

Je několik věcí, kterými Datoid mezi datovými úložišti vyniká.

  • Videa není nutné stahovat, lze je spouštět přímo v prohlížeči.
  • Aktuálně běžící kolo štěstí není ojedinělou akcí. Soutěže o hodnotné ceny a kredity jsou na Datoidu běžné.
  • Při registraci dostanete 2 GB zdarma.
  • Neexistuje žádné omezení velikosti, kterou můžete využít. Datoid vám tedy může sloužit jako cloudové úložiště s neomezenou kapacitou.
  • Své nahrané soubory si můžete přehledně třídit do složek.

datoid_maskot

Na nahrávání souborů můžete vydělat

Jaké jiné datové úložiště vám umožňuje vydělávat? Datoid ano. Stačí nahrávat soubory, které budou lidé vyhledávat a stahovat, a opatřit je tagy a informacemi, aby byly lépe dohledatelné. Z každého stažení z prémiového účtu pak vyděláváte – buď peníze, nebo další kredity na stahování.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru