PŘEDSTAVUJEME: Citizen Burger Disorder – Restaurace podle Teda Dansona

Ačkoli dostala hra Citizen Burger Disorder v programu Steam Greenlight zelenou již v listopadu minulého roku, tak u nás v Česku ji stále zná poměrně málo lidí. Její autor, který si říká Kritz, by ještě letos rád vydal plnou verzi a zájemcům zatím dává možnost vyzkoušet si alespoň verzi nehotovou. Tu si můžete zahrát i vy. A co vás v ní čeká? Čtěte dále.

Citizen Burger Disorder je multiplayerová hra vytvořená v enginu Unity. Vaším cílem v ní je připravit zákazníkům, jak již ostatně název jemně napovídá, chutný hamburger. To nezní jako moc velká výzva, že? To opravdu nezní. Ale jen do chvíle, kdy se do vašeho snažení vmísí ovládání. Kritz se totiž zhlédnul ve flashové hříčce QWOP.

Levá ruka, pravá noha…

Ovládání hry je v základním schématu nastaveno na šest kláves. Pohyb postavou je prováděn klasicky pomocí svaté čtveřice WSAD a další dvě klávesy, Q a E, slouží pro ovládání paží. Pro plné ovládnutí hry je ještě nutné, abyste se chopili svého věrného hlodavce, jenž vám kromě rozhlížení poslouží také jako nástroj, pomocí kterého budete ve hře sbírat a odhazovat předměty.

Může to být karbanátek, podtácek ale také hliněný holub ze střelnice.

Může to být karbanátek, podtácek ale také hliněný holub ze střelnice.

Všechny funkce, jimiž vaše postava disponuje, pak je nutné využít k tomu, abyste do sezamové housky, jež na vás způsobně čeká na výdejním pultu, nanosili ze skladu vše, co do poctivého hambáče patří. V drtivé většině případů se vám to však nepodaří bez toho, abyste to cestou dvakrát upustili na zem. To však zákazníkovi raději neříkejte.

Je to alfa!

Citizen Burger Disorder se stále nachází v alfa verzi, takže pokud se jej rozhodnete vyzkoušet připravte se duševně na to, že se různým bugům a nedodělkům prostě nevyhnete. I v tomto stádiu se však jedná o poměrně zábavnou záležitost, která dokáže alespoň na pár desítek minut zabavit.

Typický den ve fast foodu: kryse, hambáče na podlaze a chlapík, jemuž nesedlo jídlo.

Typický den ve fast foodu: kryse, hambáče na podlaze a chlapík, jemuž nesedlo jídlo.

Datum vydání plné verze, jež je zatím stanoveno na rok 2015, je nutné brát s rezervou. Na hře je na první pohled stále ještě plno práce a pochybujeme, že se její tvůrce odhodlá k tomu, aby ji po tolika letech vydal v nedodělané podobě. Vždyť první řádky kódu z této švihlé záležitosti pocházejí již z roku 2012.

Co bude dál?

Podle Kritze je Citizen Burger Disorder ještě velmi daleko od fáze plného dokončení. V nejbližší době plánuje do hry přidat například možnost vytvářet a připojovat se k herním serverům, vylepšit její celkovou stabilitu a přidat funkci, která umožní přehrávat záznam z právě odehrané hry.

Pokud vás hra zaujala, můžete si jí vyzkoušet přímo v prohlížeči na oficiálním webu jejího autora.

Zdroje: Kritz, Steam, AlphaBetaGamer

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru