PŘEDSTAVUJEME: BarkCam je Instagram pro psy

Na Instagramu kromě fotek lidí najdete i plno fotek domácích zvířat, zejména psů. Ale i přesto si startup BarkBox myslí, že Instagram není tou ideální sítí pro ně.  A rozhodli se jim založit jejich vlastní sociální síť.

Nazvali ji jednoduše – BarkCam. Bark se objevuje ve všech službách tohoto startupu – například BarkCare, The BarkPost nebo BarkBuddy. Ale nyní se vraťme zpátky k BarkCamu. Asi si říkáte, proč je tato aplikace (zatím pouze pro iOS) lepší než Instagram.

Hlavní vychytávkou by mělo být automatické přehrávání zvuků. Že vám to nedává smysl? Jistě sami víte, že je těžké donutit vašeho psa, ať se dívá na váš mobil při focení. A právě tyto zvuky ho mají zaujmout.

Ovládání aplikace je skutečně jednoduché

Ovládání aplikace je skutečně jednoduché

Dále obsahuje filtry a různé nálepky pro vylepšení vašich fotek. Jak těch právě nafocených, tak i těch z vaší galerie. V tomto ohledu se jedná o obyčejný klon Instagramu.

Ano, tato aplikace je trochu šílená, a nemá žádný valný význam, ale je zdarma. A podle recenzí zvuky v aplikaci skutečně pomáhají přilákat pozornost psa. Jestli vás tato aplikace zaujala, tak si ji můžete zde stáhnout.

BarkBox

Jako první bychom si měli říci, jak to celé začalo. Tento startup začal fungovat v roce 2011 jako služba založená na předplatném. Každý měsíc posílala (a posílá) psí hračky a pamlsky podle velikosti psa.

Majitelé psů si tuto službu pochvalují

Majitelé psů si tuto službu pochvalují

Nyní tuto službu využívá měsíčně více kolem 200 tisíc lidí, kteří měsíčně platí mezi 18 a 29 dolary. V přepočtu asi mezi 350 Kč a a 600 Kč. A lidé jsou s těmito balíčky spokojení – více než 75% zákazníků „se vrací“, má tedy tuto službu dlouhodobě předplacenou.

The BarkPost

Psi si samozřejmě zaslouží i pořádnou publicitu. Od toho je zde The BarkPost, což je internetový portál zaměřený pouze na ně. V prosinci dosahoval jednoho milionu návštěv, minulý měsíc to bylo již necelých 11 milionů. Psí zpravodajství lidi evidentně zajímá.

BarkCare

Tuto službu by jistě ocenili i majitelé pejsků u nás. Jedná se o službu, pomocí které se můžete objednat online k veterinářovi k různým zákrokům, jako například k očkování nebo kastraci.

BarkCare

Bohužel zatím tato aplikace funguje pouze v okolí San Franciska, a ještě několik let bude trvat, než se vůbec rozšíří po celých Spojených státech amerických. Ale kdo ví, třeba někdo něco podobného založí i v Evropě.

BarkBuddy

I tuto službu by našinci určitě ocenili. Jedná se o takový Tinder pro psy. Co to znamená? Jedná se o takovou on-line seznamku. Akorát zde nehledáte lidského životního partnera, ale psa z útulku.

Vždy se vám ukáže fotka, pokud se vám líbí, tak ji potáhnete na displeji napravo, pokud nelíbí, tak nalevo. Pokud se vám daný pejsek líbí, tak se vám ukáže útulek, kde ho můžete adoptovat.

Propojení

V budoucnu by tato služba měla umožňovat i „zapůjčení“ psa na víkend, abyste viděli, jestli vám sedne. A hodlají ji propojit jak s BarkCare, tak i s BarkBox. A The BarkPost to všechno bude promotovat.

Pomalu nám tady vzniká psí internetové impérium. A my se jenom ptáme: Kde je něco takového pro kočky?

Zdroj: techcrunch.com, itunes.apple.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru