Předpověď ekonomického vývoje České republiky v roce 2016

Prognózy ekonomického vývoje České republiky v nastupujícím roce 2016 se zdají být mírně optimističtější ve srovnání s minulými roky, což by se mělo také týkat eurozóny. Po mírném zlepšení z předchozích dvou let, by ekonomický růst zemí platících eurem měl také pokračovat v následujících dvou letech zhruba o 1,6%. Ačkoliv se podařilo zažehnat akutní hrozbu rozpadu eurozóny, tak rizika deflace a nezaměstnanosti přetrvávají.

Česká republika by na tom měla být snad ještě o trochu lépe. Nejenom v tomto roce, ale i v příštích, by podle prognóz měla česká ekonomika růst tempem okolo 2,5% HDP ročně. Hlavní vliv by měla mít stále ještě domácí poptávka, neboť export bude stát nejspíše až na druhém místě. Vysokou poptávku by měla držet velmi dobrá situace na pracovním trhu. Právě nezaměstnanost patří mezi vůbec nejnižší za poslední léta u nás a také nejnižší v celé Evropské unii. Mělo by ale také dojít ke zvýšení cen při neměnných mzdách a euro by se stále mělo uměle držet na 27 korunách.

Nebankovní online půjčky

Právě vysoké ceny a nízké příjmy stojí v pozadí špatné finanční situace mnoha Čechů a jejich domácností. Jsou to právě ty skupiny obyvatel, kterých se mírně pozitivní makroekonomický vývoj ČR netýká. Právě tato skupina je nejvíce postižena náhlým výpadkem příjmu, a ačkoliv je nezaměstnanost nejnižší za poslední roky, je třeba náhlý výpadek nějakým způsobem řešit. Většina Čechů je zvyklá svou finanční situaci řešit na prvním místě skrze banku, což má své nedostatky. Půjčování v bance má svou výhodu jen v případě velkých částek, hypoték a vysokých úvěrů s dlouhou dobou splatností, která přesahuje alespoň hranici pěti let. Proč tomu tak je? Na první pohled působí samozřejmě bankovní instituce jako spolehlivý a průhledný zdroj půjčky, má to ale svůj háček. I v případě velmi malé půjčky musí klient doložit hromadu důležitých dokumentů, které se týkají jeho finančního statutu, příjmu a práce, což se navíc velmi špatně dokládá, je li klient právě nezaměstnaný. Dalším neoddiskutovatelným mínusem je časová náročnost na vyřízení, která se počítá i v řádech několika dnů a to ani schválení nemusí být vůbec jisté.

Druhá možnost, která se naskýtá potenciálnímu klientovi je, půjčit si u jedné z nebankovních institucí a společností. Hlavní výhodou je zejména velmi rychlé a jednoduché vyřízení, a co je úplně nejdůležitější, tak rapidně vzrůstá šance půjčku získat. Další skutečnost, kterou nelze opomenout je fakt, že malou půjčku si můžete vyřídit přímo na internetu, takže prakticky nemusíte s nikým ani přijít do kontaktu. V pohodlí domova si tak vyberete přesně ten typ půjčky, který vám nejvíce sedne. Stačí jen pár minut na vyplnění jednoho formuláře a po rychlém schválení (opět řádově minuty), získáte ihned své peníze a v tom stejném okamžiku s nimi naložíte přesně tak, jak potřebujete.

16836466131_ca79cebd69_z

Zdroj: gotcredit.com

Dnes již existuje na internetu řada speciálních poradních stránek, které nabízí velmi rychlé a snadné vyřízení půjčky. Nebankovní společnosti, které nabízejí půjčování online, jsou srovnány na základě vašich požadavků a kritérií. Co do trvání délky půjčky si volíte dobu od jednoho dne do několika let (závisí na její výši). Úrok, který je také pevně svázán s výší půjčky, se může pohybovat pro nové zákazníky od 0% až do 10%, částka se pohybuje od několika set korun až do výše desetitisíců s tím, že poplatek je ve většině případů na nule. Volíte si také svůj způsob získání peněz a to s možností převodem na platební kartu, převodem na váš osobní bankovní účet nebo si peníze vyzvednete v hotovosti na pobočce. Na některých nezávislých stránkách jsou potom k dispozici různá spotřebitelská hodnocení konkrétních společností, které zde publikují bývalí nebo současní klienti, a to ať už jsou spokojení nebo ne.

Informace byla poskytnuta internetovým portálem vsepujcky.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru