Předplať si, obleč si a vrať: H&M testuje půjčování oblečení

Předplať si, obleč si a vrať: H&M testuje půjčování oblečení

Možná vás to už někdy napadlo, ale možná ne. Představte si, že byste si oblečení nekupovali, ale chodili byste si ho půjčovat? První obchodní řetězec tzv. Rychlé módy H&M, nyní zřídil „obchod“, kde si nekoupíte jedinou věc, můžete si věci jen půjčit. 

Je známé, že továrny na výrobu oblečení znečišťují životní prostředí a plýtvají neobnovytelnými zdroji. Lidé nakupují to, co nepotřebují. Určitě máte doma nějaký kus oblečení, který jste si na sebe vzali pouze jednou a víckrát ne. Pravděpodobně ho budete chtít prodat na Vinted nebo na nějakém offline bazaru. Nicméně se může stát, že kousek ani neprodáte a následně ho jen vyhodíte nebo někomu darujete. S tímto plýtvání se snaží zatočit velký řetězec H&M, který testuje půjčování oblečení. V případě luxusních značek a modelů, je možné si oblečení pouze vypůjčit, ale u této spotřební, méně luxusní módy, se taková možnost zatím nevyskytla.

A jak to celé funguje? V švédském Stockholmu je zřízená speciální pobočka, kde si nemůžete nic z oblečení koupit, ale můžete si to jen vypůjčit. Cena je v přepočtu 850 Kč a obsahuje zapůjčení maximálně 50 ti kusů oblečení s tím, že ho do týdne musíte vrátit. Padesát kusů oblečení si nemusí odnést hned. Můžete se na pobočce stavovat průběžně a vždy se prokážete platným zaplaceným průkazem. Celý koncept je ve velmi přátelském duchu. Ve Stockholmu naleznete koutek, kde si můžete udělat make-up nebo vlasy. Zároveň se můžete občerstvit na baru.

Jedná se o zcela nový koncept, který nemá obdoby. Jaký jiný obchodní řetězec by ale s tímto nápadem měl přijít? Možná stojíme u zrodu revoluční změny využívání textilu.

Zdroj, foto: metro.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru