Před vstupem do USA budou vyžadována hesla k sociálním sítím

Spojené státy uvažují, jak zvýšit bezpečnost své země. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti ve Spojených státech dokonce uvažuje, že vzhledem k současné situaci ve světě, bude od uprchlíků z muslimských zemí před vstupem do země požadovat hesla k sociálním sítím. Zejména Facebook musí být nedílnou součástí bezpečnostní kontroly.

Uprchlická krize a terorismus: to jsou dvě témata, která tíží celý svět. A vzhledem k tomu, že právě přes Facebook a další sociální sítě často dochází k plánovaným teroristickým útokům, uvažuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA o tom, že bude před vstupem do země od uprchlíků z muslimských zemí striktně vyžadovat hesla k sociálním sítím.

enter-1643453_1280

„Pokud lidé žádající o pobyt nebudou chtít spolupracovat, jednoduše jim vstup do země nebude povolen“, říká ministr pro vnitřní bezpečnost, John Kelly.

Toto opatření je zatím pouze ve fázi úvah, ale je vysoce pravděpodobné, že bude schváleno. Další možností pak prý je sledování finančních prostředků. Vládu bude zajímat, kdo imigrantům posílá peníze, z čeho žijí atd. Tyto výše zmíněné informace budou lidé, kteří nemají vízum a žádají o vstup do země, muset vyplnit.

zdroj/foto: arstechnica

Komentáře

Nahoru