Před a po: Redesign nejznámějších iOS aplikací

Před a po: Redesign nejznámějších iOS aplikací

S vydáním iOS 7 přichází nejen vylepšení a změny vzhledu samotného operačního systému, ale i jeho aplikací. Takže tady je pár známých aplikací, které byly významně změněny. Novou verzi iOS 7 vidíte vždy na pravé straně, tu starou na levé. 

About.me

Váš profil na About.me se v podání iOS radikálně změnil.

aboutme-beforeafter

Aviary

Foto editor pro iOS Aviary byl přepracován tak, aby byl co nejvíce uživatelsky přívětivý a aby se shodoval s designovým jazykem iOS 7 – například co se týká nové ikony nebo více prostoru kolem snímků. Stejně tak má nové funkce a podporuje řadu nových jazyků jako arabština, turečtina nebo thajština.

Aviary_iOS7

CNN

Hlavní zpravodajská organizace je trochu pozadu a až do dnešního dne s vývojem své aplikace zaostávala, a tak se s přepracovanou aplikací v příštích zhruba dvou týdnech ještě nesetkáte. Do té doby by vám bez problému i na iOS 7 měla fungovat stávající aplikace.

CNN_iOS7_revamp

eBay

eBay je další společností, která se rozhodla předělat aplikaci jak pro iPhone tak pro iPad. Přepracovala design, přidala vyhledávací nástroje, a tudíž by pro vás používání aplikace mělo být jednodušší. Například takové přepnutí do nočního režimu (automaticky nebo ručně) změní celkové téma aplikace na tmavé, což usnadňuje prohlížení displeje ve tmě.

eBay_iOS7_compared

Evernote

Evernote se s přechodem na iOS 7 rozhodl pro kompletní redesign. Nová aplikace vypadá skvěle a má zjednodušené rozhraní, v němž by mělo být jednodušší a rychlejší vytvořit novou poznámku či najít nějakou stávající.

evernote-beforeafter

Foodspotting

Foodspottin prošel kompletní rekonstrukcí a získal nové rozhraní. Například vyhledávání je teď chytřejší.

foodspotting-beforeafter

Foursquare

Update Foursquare je skromnější než u některých jiných aplikací, ale na nový vzhled iOS 7 sází s o to větší sebejistotou. Mezi změny patří nové ikony a celkově aktualizované uživatelské rozhraní. Přibyla i nová funkce, která vám prozradí, co je v danou denní dobu ve vašem okolí populární.

Foursquare_iOS7_compare

Kindle

Změny aplikace Amazonu Kindle jsou malé, ale přesto bijí do očí. Vzhledem k tomu, kolik času většina z nás tráví v této aplikace, by tyto malé změny mohly přidat mnohem lepší zážitek ze čtení. Nové funkce umožňují třídit knihy do skupin ve stylu playlistů.

kindle

Mailbox

Přestože Mailbox již byl ve stylu plochého designu, s aktualizací iOS 7 se tento vzhled stává ještě čistším.

mailbox-beforeafter-730x637

NBC

NBC přijalo možnost předělat spíš celkový vzhled a dojem své aplikace, než se zaměřovat jen na ladění ikon a hraní s průhledností. I když to vlastně udělalo taky.

NBC_iOS7

OpenTable

Aplikace OpenTable byla také zjednodušena a poskytuje teď čistší a méně zatěžující zážitek. Stejně jako snaha pojmout celkový vzhled méně neohrabaně byla přepracována také funkce přidávání možností pro snadnější filtrování a umístění konkrétních restaurací na mapě.

OpenTable_iOS7

Shazam

Shazam našel zlatou střední cestu mezi ponecháním původní aplikace a vytvořením úplně nové. To, co vytvořil, nakonec vypadá opravdu pěkně. Důležité pro nás je, že se rozšířila i jazyková podpora, k dispozici jsou slovanské jazyky – polština, ruština i naše čeština.

Shazam_iOS67

Snapguide

Snapguide se po aktualizace obsahově téměř nezměnil, ale vylepšil pár malých změn, které se zaměřují třeba na rychlejší načítání stránek. Vylepšené je i vyhledávání.

SnapGuide_comparison_iOS7

TED

Aplikace pro konferenci TED získala svěží vzhled, vyměnila celkově temné téma za světlejší. I když je to velmi malý posun vpřed, odstranila nová aplikace filtry „New“ a „Popular“ v horní části domovské stránky. Rovněž se zbavila všech stínů a tučného textu.

TED_iOS7

The New York Times (iPhone/iPad)

The New York Times je médiem, které chtělo využít aktualizaci mobilního iOS k zavedení celkově nové verze své aplikace. A tak novou aplikaci udělal pro iPhony i iPady. V obou aplikacích je nyní více fontů než dříve a každá sekce má svůj vlastní specifický vzhled včetně více fotografií, videa a dalších multimediálních prvků. Začleněn je rovněž AirDrop pro snadné sdílení článků.

NYTiOS7

Vimeo

Nová aplikace Vimeo obsahuje významné vizuální úpravy, ale i některé užitečné nové funkce. Uživatelé mohou nyní nahrávat na Vimeo přímo z iOS fotoaparátu a fotografií. Videa uložená ve Watch Later nebo My Videos budete mít k dispozici k dalšímu přehrátí, i když budete offline. Miniatury nyní zobrazují živé náhledy a v neposlední řadě máte možnost sdílet s pomocí AirDrop.

vimeo-beforeafter

Yahoo

Aktualizovaná iOS aplikace Yahoo obsahuje nové funkce, ovšem u nás v Česku můžeme pouze smutnit, protože například funkce Read It Later je omezena pouze na americké uživatele.

Yahoo_iOS7

 Bylo by u některých aplikací lepší, kdyby si ponechaly svůj starý vzhled?

Zdroj: The Next Web

Komentáře

Nahoru