Dnes vyšlo 15 článků

Před 25 lety vznikla první webová stránka. Jak vypadala?

V současné době si málokdo z nás dokáže představit každodenní fungování bez internetu a webových stránek. Žádné surfování po internetu? Žádný Facebook na telefonu? Žádný notebook či desktopový počítač? Pro většinu z nás nepředstavitelné. Během roku se najde několik dní, kdy moderní technologii nevyužijete. Nicméně převažují dny, kdy je internet součástí našeho života. Dne 20. prosince 1990 spatřila světlo světa první webová stránka, která internetovou éru odstartovala. Letos oslavila 25. výročí, a proto bychom si měli připomenout, jak první webová stránka vypadala.

Přestože internet existoval dlouhou dobu před vznikem technologie WWW, první webová stránka se objevila až v roce 1990. Dne 20. prosince 1990 byla představená první webová stránka, díky které nabyl internet dnešní podoby. Slavnostní otevření proběhlo v rámci Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN), přičemž stvořitelem stránky se stal Tim Berners-Lee. Během prvních devíti měsíců byl web přístupný pouze členům CERNu a sloužil k pochopení hypertextu.

first-website-cern-2

První webová stránka slaví 25 let.

První webová stránka je dostupná na doméně https://info.cern.ch. Jsou zde prezentované základní informace o WWW, jeho vzniku a nechybí ani informace o organizaci CERN.

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru