Přečtěte si příbalový leták online

Už zase se léčíte s nějakou virózou? V tomto zimním období to není nic neobvyklého. Beztak vám v šuplíku ještě zbyly kapky a pilulky od minula. Přečtěte si dávkování a nasaďte léčbu co nejdříve. Jenže co když už se vám ztratil příbalový leták?

Nevěšte hlavu, žijeme přece v době internetové. Lepší než předávkovat se lékem je sednout si k počítači nebo vzít do ruky mobil a najít pomoc online. Příbalový leták je veřejně dostupná informace, takže se dá dohledat i na internetu.

Kde hledat?

Zadejte dotaz normálně do Googlu a on už vám něco najde. Na internetu existuje několik webů, které se zabývají výhradně příbalovými letáky, takže shromažďují informace ke stovkám léků. Určitě tam najdete ten váš. Možná také narazíte přímo na web farmaceutické společnosti. Některé z nich si totiž uvědomují, že lidé nejčastěji pátrají po informacích na internetu, a mají své webové stránky.

Dobrým příkladem je třeba Stoptussin proti kašli (v současném období nachlazení docela příhodný příklad, nemyslíte?). Má svou webovou stránku, na níž jsou uvedeny veškeré potřebné, informace – jak lék působí, na co se užívá, v jakých formách se dá koupit a nechybí ani příbalový leták Stoptussin sirup, kapky a tablety. Stoptussin se vyrábí ve třech formách a pro každou je leták uvedený zvlášť v PDF podobě.

pribalova-informace

Internet nenahradí lékaře

To, že na internetu najdete informace o různých lécích, však neznamená, že byste už nemuseli chodit k lékaři. Pamatujte na nemožnost ověření některých internetových zdrojů. Vždy věřte jen spolehlivým stránkám, nikoliv anonymním příspěvkům na pochybných webech. A nezapomínejte – léčbu by měl stanovovat lékař. Internet vám může poskytnout pouze doplňující zajímavosti či odpovědi na otázky, které vás zajímají. Neordinujte si léky sami ani si nestanovujte diagnózu podle diskuzí. Každý, kdo začne googlit svá zdravotní trápení, totiž podle svých příznaků dojde k tomu, že zaručeně umírá, trpí rakovinou nebo ještě něčím horším. Nenechte se vyplašit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru