Pražský obchod s nulovou produkcí odpadu prodává potraviny bez obalu

Před více než měsícem jsme vás informovali o tom, že německý obchod s potravinami nepoužívá obaly a produkuje nulový odpad. V České republice existuje také obchod, který prodává potraviny bez obalů. Prodejna nesoucí název BezObalu se nachází v Praze a potraviny vám budou nasypány do přinesených dóz.

Pražský krámek BezObalu se soustřeďuje na zákazníky, kteří jsou nespokojení s nakupováním v klasických supermarketech. Prodejna je zároveň cílem lidí, kteří nechtějí plýtvat přírodními zdroji. Obaly ve své konečné fázi představují smetí, které se hromadí na skládkách. To má negativní dopad na životní prostředí.

_400x265_dsc_6867_upr2

Pražský obchod BezObalu

Revoluční obchod vznikl v loňském listopadu a má otevřeno od pondělí do soboty. Od pondělí do pátku jsou otevírací hodiny od 09:00 hod do 14:00 hod a od 15:00 hod do 19:00 hod. V sobotu je otevírací doba od 09:00 hod do 13:00 hod. Na svém počátku byl obchod BezObalu otevřen pouze od pondělí do pátku v odpoledních hodinách od 15:00 hod do 19:00 hod. Pro velký zájem o potraviny bez obalu byla otevírací doba prodloužená.

Do pražského krámku chodí nakupovat maminky na mateřské, které dbají na kvalitu potravin pro své ratolesti. Obchod nabízí bio potraviny. Mezi zákazníky se objevují lidé preferující zdravou stravu. V košících se nejčastěji objevují ovesné vločky, pohanka, cizrna, červená čočka, oříšky a sušené ovoce. Nespornou výhodou je, že cena nabízených surovin bez obalu je díky absenci obalů o 10 až 20 procent nižší než u produktů s obaly prodávaných ve zdravých výživách.

_400x265_dsc_7073_www

Používáte vlastní obaly na potraviny

Potraviny se balí do sáčků od svačin, papírových pytlíků od mouky, umělých dóz, sklenic, kelímků, ba dokonce i keramických nádob.

Prodejna se nahází na ulici Bělehradská 96, v městské části Praha 2.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru