Dnes vyšlo 15 článků

Pražská ZOO a Petřín budou mít internet zdarma

Od počátku roku 2017 budou mít návštěvníci hlavního města připojení k internetu zcela zdarma prostřednictvím Wi-Fi. Jedná se konkrétně o tamní zoologickou a botanickou zahradu, Petřín a vltavské náplavky. A pokud budou obyvatelé a turisté s tímto projektem, o kterém informovala primátorka Adriana Krnáčová, spokojení, pokrytí internetem se dočkají také Letná či Stromovka.

„Pověřili jsme Operátora ICT, aby vypracoval projekt, který by měl říct, na jakých místech by měl signál Wi-Fi být a kolik by nás to stálo,“ řekla primátorka.

st-peters-basilica-741690_1280

Zdroj: Pixabay

V lokalitách pravděpodobně budou nainstalovány i bezdrátové kamery pro zvýšení bezpečnosti. A vizí budoucnosti je, že by se Wi-Fi síť propojila se systémem pouličních lamp, čímž by bylo snadnější monitorovat volná parkovací místa anebo dobíjet elektromobily.

Bezplatný internet by se měl rozšířit také ve stanicích a vestibulech metra či na zastávky městské hromadné dopravy.

Zdroj: Novinky

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru