Dnes vyšlo 1 článků

Prázdné regály a žádná zelenina: otevření nové Tesco prodejny na Slovensku

Prázdné regály a žádná zelenina: otevření nové Tesco prodejny na Slovensku

Představte si otevírání supermarketu, kde by nebylo žádné jídlo, polovina sortimentu by chyběla a většina zboží by byly prací a čistící prostředky. Nejedná se o představu, která by neměla být reálná. Tato naše představa se na Slovensku stala realitou. Jeden z největších obchodních řetězců TESCO, se totiž rozhodl, postavit své zákazníky před reálnou hrozbu, která se může stát realitou.

Snímek obrazovky 2019-05-28 v 20.18.43

K příležitosti otevření nové prodejny se Tesco rozhodlo, že ze svých regálů stáhne zboží, která má co společného s včelami. Lepší příležitost, jak zákazníky vyděsit asi neexistuje. Zákazníci si šli nakoupit a odešli s téměř prázdnými košíky. Jenže taková může být realita, pokud nezačneme brát vážně úbytek včel a motýlů. Právě včelám vděčíme za většinu potravin, které konzumujeme. V nové prodejně Tesco nebyla v nabídce zelenina, ovoce, pečivo, oleje, medy, všechny výrobky obsahující cukr apod. K jídlu se nedalo koupit téměř nic. Co byste v takovém případě dělali? Většina zákazníků jistě počítala s nabídkou čerstvých potravin a velkým výběrem – při otvírání prodejny by se to očekávalo.

Snímek obrazovky 2019-05-28 v 20.18.16

Tesco se svou iniciativou opíralo o Ministerstvo životního prostředí. Tendence k péči o životní prostředí se objevují na každém kroku a už je nelze přehlížet. Může se totiž stát, že se nebude jednat jen o imitaci nedostatku potravin, ale poloprázdné obchody se mohou objevovat přirozeně. Je to jeden z apelů, abychom životní prostředí začali brát vážně. Je to místo, kde žijeme a musíme o něj pečovat.

Zdroj, foto: itesco.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru