Dnes vyšlo 15 článků

První pravidla pro používání dronů

Jednoduše řečeno, žije mezi námi spousta „idiotů“. A letošní Vánoce se více lidí než kdy jindy dostane ke kvadrokoptérám, a mnohé z nich nenapadne nic lepšího, než s nimi jít těsně vedle místního letiště. A pak se nemůžeme ani trochu divit tomu, že brzy přijdou první předpisy pro používání dronů.

Nařízení pro komerční využití dronů

Po celá léta mohli fanoušci svých dronů létat téměř všude bez jakýchkoliv komplikací. Čím více lidí ale drony vlastní, tím více problémů a komplikací nastává. Proto se FAA ( americký letecký úřad) rozhodl vydat přísná pravidla pro používání dronů. Nařízení se bude týkat zejména komerčních subjektů. Jak již víme, například Amazon nebo Google, chtěly tyto drony použít k praktickým obchodním účelům.

dsc06280

Prozatím opatření v technologických aspektech

Pravidla pro komerční využití dronů by měla být stanovena FAA, která má na starosti dohled nad civilní leteckou dopravou. Zatím by se měla týkat zejména technologických aspektů, otázky ochrany osobních údajů a míst, kde budou moci drony létat nebudou zatím řešeny. Proces stanovení předpisů pro používání bezpilotních dronů proto ještě mohou trvat roky.

zdroj:techcrunch, svobodnymonitor

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru