Dnes vyšlo 1 článků

Prasklé potrubí a cloud už není cloud

V datovém centru a cloudu Casablanca INT prasklo vodovodní potrubí zaviněním třetí strany. Klienti jsou naštvaní a bez služeb, proto míří ke konkurenci, která toho využívá a nakupuje serverový hardware pro posílení kapacity.

Známé a oblíbené datové centrum Casablanca INT a cloud Big Blue One v pondělí poznamenala havárie prasklého potrubí v budově a voda se dostala až do serverového sálu, tudíž nastaly komplikace. Zákazníci si začali stěžovat, těm, kteří mají u Casablancy hosting nebo si nechávají provozovat služby v cloudu služby nefungují a mnoho lidí se takto potýká s problémy v podnikání apod. Klienti si stěžují především na sociálních sítích, že komunikace se zákazníky je nulová.

První vyjádření o závadě na oficiálním FB 

Screenshot_1

zdroj: facebook.com

a jako další následovaly komentáře od naštvaných zákazníků…

1

2

3

4

5

Jediná reakce společnosti na spoustu komentářů a dotazů byla tato…

CS

Je jasně vidět, že komunikace se zákazníkem byla ze strany společnosti nulová. Lidé také psali, že napsat jednou za den příspěvek na facebook o průběhu také nestačí a reakce na komentáře nebyla žádná.

Konkurence chce využít situace

Po celkovém uvedení všeho do pořádku to ale pro Casablancu stále nemusí vypadat bez problémů. Podle informací Connect.cz totiž mnoho zákazníků už začíná oslovovat konkurenci a chtějí svoje služby provozovat u nich, protože takto přicházejí o byznys, a když se tak dívají na podávané informace společnosti Casablanca, tak se stále neví, kdy vše bude uvedeno do maximálního provozu. Například společnost Master Internet už objednává nový serverový hardware pro větší kapacitu.

Společnost také slibovala v propagačních materiálech, že nabízí službu disaster recovery v rámci které by měli mít připraveny záchranné plány proti podobným událostem. Firma prý i nabízela údajnou stoprocentní dostupnost dat při poruše, ale jak je vidno, nic takového není a počet naštvaných zákazníků přibývá.

No, asi to Casablanca co se týče financí pro tento rok, nebude mít podle plánů.

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru