Dnes vyšlo 15 článků

Přáli jste si něco, když padal Google? Expert naznačil, co se stalo

V úterý 22. listopadu 2016 se internetový vyhledávač Google potýkal s problémy, přičemž českým a slovenským uživatelům nefungoval nejen samotný vyhledávač, ale také všechny jeho služby (Gmail, Disk Google, YouTube, Google Analytics apod.). Ačkoliv byly problémy ještě téhož dne odstraněny, podle Goleckého služby v České republice a na Slovensku obsluhovaly do středečního rána zahraniční servery.

„Nejvíce se navýšení projevilo na naší domovské stránce a až zdvojnásobení návštěvnosti našeho hledání,“ uvedla Irena Zatloukalová, mluvčí Seznam.cz.

googl

Zdroj: Google

Uživatelé kvůli nedostupnosti vyhledávače Google využili konkurenční Seznam.cz, který zaznamenal v ten den nemalé zvýšení návštěvnosti.

Karel Miko, specialista na kybernetickou bezpečnost ze společnosti DCIT, předpokládá, že výpadek mohlo způsobit poškození klimatizace serverů či výpadek proudu.

„Výpadek se týkal koncových uživatelům, kterým nefungovalo vyhledávání, email, cloudové služby, youTube, uživatelů chytrých telefonů postavených na operačním systému Android, ale týkal se i vlekých korporací, například i velkých bank, které mají outsorcované služby Google. Rovněž webové prezentace firem, které využívají některých služeb Googlu, způsobily, že se stránky nemusely zobrazovat správným způsobem. Výpadek se prakticky nedotkl například uživatelů iPhonů,“ řekl Karel Miko.

K problémům se vyjádřili také zástupci společnosti Google, kteří podotkli, že se jednalo o potíže technického charakteru, které vznikly kvůli údržby části sítě.

„Rozhodně nešlo o hackerský nebo teroristický útok,“ dodala Alžběta Houzarová, mluvčí českého zastoupení Googlu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru