Dnes vyšlo 15 článků

Prahu zaplaví žluté elektromobily (ne o taxíky se nejedná)

Prahu zaplaví žluté elektromobily (ne o taxíky se nejedná)

Alternativní formy dopravy se neustále vyvíjejí a jedna z nich bude používaná v Praze. Od června budou v Praze k dispozici mini elektromobily, které si budete moci vypůjčit. Jedna minuta strávená ve vozítku bude stát 4 koruny. K jízdě potřebujete jen řidičský průkaz a mobilní aplikaci. 

Tato malá vozítka mají konkurovat MHD, taxíkům a službě Uber. V Praze bude dvacet kusů. Jedná se o český vynález, který byl však zrealizován v Číně. Tento plán není vizí daleké budoucnosti, ale jedná se o projekt, který bude fungovat už od června tohoto roku. Název mini elektromobilů je re.volt.

A co parkování?

Malinké, žluté automobily, které připomínají spíše motokáry budou sloužit lidem k dopravě po Praze. Je to střed komfortu. Nemusíte se mačkat v přeplněné MHD a zároveň nemusíte vlastnit automobil. V centru Prahy je parkování velmi obtížnou činností, někdy je zázrak, že je v centru volné parkovací místo, avšak platbu parkovného vaše peněženka pocítí téměř vždy. V případě tohoto dvoumístného automobilu bude parkování o něco pohodlnější. Vůz si totiž můžete odkudkoliv půjčit a také kdekoliv zaparkovat.

re-volt-2-300x169

Do vozu se vám vejdou příruční zavazadla a také spolujezdec. K tomu, abyste si mohli vůz vypůjčit a využít ho k dopravě, vám postačí platný řidičský průkaz a nainstalovaná aplikace v mobilu, kde se také musíte zaregistrovat. Služba bude zpoplatněna. Jedna minuta strávená v mini automobilu příjde na 4 koruny. Naftu ani benzín tankovat nemusíte, protože se jedná o elektromobil.

I přes jejich praktičnost pro jednotlivé „uživatele“, se zvedá vlna kritiky. Dle některých je pražská doprava tak hustá, že se vozítka nevyplatí vypůjčit. Každá minuta strávená v koloně bude zpoplatněna. A další negativa se týkají parkovacích míst, prý už v Praze není místo na dalších 20 vozidel. Posuďte sami.

Zdroj, text/foto: autorevue.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru