Praha 3 mění logo na Praha III: veřejnosti se nelíbí

Praha 3 mění logo na Praha III: veřejnosti se nelíbí

Už jste zaznamenali vzhled nového loga městské části Praha 3? Pokud ano, jistě jste zaslechli především nespokojenost a posměchy. Veřejnost kritizuje úpravu starého loga a klade i otázku za co město zaplatilo půl milionu korun. Nová podoba je prý otřesná.

V lidech nové logo evokuje nejrůznější přirovnání. Těžko říct, zda přirovnání pramení z charakteristických prvků pro Prahu 3. Můžete například slýchat, že se nové logo podobá znaku skupiny Tři sestry, připomíná lístek z hospody, padající domino, v některých dokonce vyvolalo připodobnění lajny kokainu… Dále se na sociálních sítích šíří přirovnání k rozsypaným pastelkám, k nepovedenému Adidasu apod. Jak je vidět veřejnost nešetří kritikou. Zejména na sociálních sítích ve virtuálních komunitách bují samá nespokojenost.

Městská část Prahy 3 vybírala celkem z 81 návrhů, které se střetly ve veřejné soutěži. Téměř ze sta návrhů zvítězil tento. Celá změna loga městskou část stála půl milionu korun. Nicméně většina byla proplacena autorovi návrhu, kteří si přišel na 350 tisíc korun. Autorem návrhu je Jakub Vaněk Studio. S promyšlením návrhu si hlavu příliš nelámali a řídili se heslem „v jednoduchosti je krása“. Zkrátka to vyřešily tři červené čáry. Jednoduchost byla klíčová při rozhodování poroty. Podle ní je logo hravé a srozumitelné, minimalistické.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 15.53.02

 

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 15.55.10

 

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 15.55.36

Starosta Prahy 3, Jiří Ptáček, se nechal slyšet, že nové logo potřebovala městská část jako sůl. Odůvodnil to tím, že za 15 let, kdy se Praha 3 prezentovala jedním stejným logem, si ho nikdo nezapamatoval. Je zřejmé, že nové logo si za tři týdny získalo větší pozornost, než to staré za 15 let.

Zdroj, foto: Nikol Štrosová

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru