Pracujete v Německu? Nechte si vrátit daně

Mnoho lidí, a to nejenom těch mladších, stále častěji míří do Německa, kde je jejich práce samozřejmě spojena s možností většího výdělku. To je ten hlavní důvod, proč je vycestování do této země takovým lákadlem. I tam ale platí, že je vaše mzda zdaněna. Daná daň přitom může činit u nejvyššího výdělku až 45 procent.

Pokud vás tato problematika zajímá, přečtěte si o daních v Německu více. Musíme totiž říci i to, že v některých případech není problém, aby byly nulové. Vše se stále odvíjí hlavně od vašeho ročního příjmu.

germany

Žádost o vrácení daní ušetří ještě více

Ať už je vaše daňová třída jakákoliv, pamatujte, že k optimalizaci může dojít i následně, po skončení daňového roku. Jedná se o možnost podat takzvanou žádost o vrácení daní, což zákony umožňují od roku 2011. A pokud vás tato možnost zajímá, zjistěte jak na vrácení daní z Německa. Samozřejmě danou žádost podáváte až na konci zdaňovacího období, ale určitě je dobré být v obraze i teď. A to i v souvislosti s tím, kdy můžete mít na vrácení nárok. Stačí například:

  • Abyste v Německu nepracovali po celý účetní rok

  • Abyste byli zaměstnáni na poloviční úvazek

  • Abyste za prací dojížděli

  • Abyste pracovali ve dvou zaměstnáních, nebo jste své první měnili

Jaký je termín?

Kdy se vás možnost vrácení daní týká, tedy již víme. Nyní nezapomínejme ještě na důležitý termín. Jak jsme zmínili, je to konec daňového roku, a to 31.12. Samozřejmě důležité je také správný formulář, a to takzvaný Lohnsteuerbescheinigung. Pokud si nebudete jisti, pomůže vám advokát, který vám může vše jednoduše vyplnit a podat. Tím ušetříte hlavně starosti a vyvarujete se tak i riziku toho, že byste snad danou žádost podali chybně. S odbornou pomocí se vám to nestane. A jak jsme zmínili, dobré je si dané informace průběžně zjišťovat již nyní. Proč? Jelikož nechávat vše na poslední chvíli se nemusí vyplatit.

 Fotka: Flickr – Petra B. Fritz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru