Pracujete na vlastním videu nebo celém filmu a potřebujete hudbu? Moby vám ji poskytne zdarma!

Pracujete na vlastním videu nebo celém filmu a potřebujete hudbu? Moby vám ji poskytne zdarma!

Mobyho písničky jsou ve filmovém průmyslu stálicí – počet filmů, v nichž se některé jeho nejznámější melodie objevily, byste nespočítali na všech prstech, co jich na těle jen máte. Moby se nyní rozhodl, že svou hudbu bude poskytovat tvůrcům videí a filmů zdarma.

Sehnat kvalitní a vhodnou hudbu k vašemu videu není vůbec jednoduchá záležitost. Autorská práva omezují používání cizí hudby a třeba YouTube si dobře hlídá, zda na používání melodie máte copyright.

Volná hudba je většinou žalostně špatná

Pokud tedy chcete ve videu použít nějakou originální hudbu, máte víceméně dvě možnosti: buď poprosit přímo kamaráda muzikanta nebo se hodiny a hodiny prohrabávat podprůměrnou hudbou, která je volně dostupná třeba přes CC (CreativeCommons) a doufat, že narazíte na nějakou tu perlu.

Moby nyní udělal odvážný krok, když na webu Moby Gratis poskytuje 150 svých skladeb zdarma. Jedná se o celou řadu jeho nejznámějších hitů včetně těch, která se nachází na jeho posledních albech Wait For Me a Destroyed. Kromě toho na webu najdete i řadu nezveřejněných skladeb a remixů.

Poslechněte si skladbu, vyplňte formulář a počkejte – Moby ještě nikoho neodmítl

Na webu Moby Gratis si můžete vybrat, zda v melodii mají hrát smyčce, basy a jiné. Melodii si potom poslechnete jako stream a pokud to bude přesně to, co hledáte, vyplníte formulář, jímž žádáte o použití skladby. Lhůta pro potvrzení je 24 hodin a sám Moby uvádí, že snad ještě nikoho neodmítli.

Mobyho počin je jistě zajímavým způsobem, jak podpořit kreativitu lidí po celém světě a koneckonců i způsobem, jak sám sebe zviditelnit v pozitivní souvislosti. Jak se vám líbí idea, že umělec poskytne svou hudbu zdarma?

Zdroj:

https://www.protisedi.cz/video/delate-video-tocite-filmy-potrebujete-hudbu-moby-ji-nabizi-zdarma

Komentáře

Nahoru