Pracovníci ze Silicon Valley jsou po užití LSD produktivnější

Přispívá ke kvalitnímu spánku, práci díky ní dokončují rychleji, pravidelně cvičí, lépe meditují a jsou kreativnější. Kdo by řekl, že mluvíme o pracovnících těch nějvětších technologických firem a faktu, že si takto pochvalují drogu? A hlavně jim na tom není vůbec nic nepřirozeného. LSD berou všichni, jak mladí nováčci, tak i starší generace světových firem nejen v Kalifornii.

Nutno zmínit, že oni drogu užívají tak nějak „nalehko“. Neberou si celou dávku, aby se vyhnuli halucinogením účinkům. Vezmou si tak desetinu normálního množství. To jim nakopne kreativní myšlení, ale zároveň nad sebou neztrácejí kontrolu.

lsd

Všichni velcí hráči „něco“ berou

Tim Feris, autor knihy Čtyřhodinový pracovní týden, pravidelně zpovídá úspěšné podnikatele a manažery. A i on uznává, že většina z nich prostě „něco“ bereDrogy jim pomíhají rychleji a kreativněji myslet. Dokonce si pochvalují, že i rodinné problémy se jim řeší lépe, dokáží se tak totiž podívat na věc z jiného úhlu a lépe hledají řešení. Zajímavé je, že v jeho knihách o tomto není ani zmínka. Pracovníci technologických firem v Silicon Valey se však ničím netají. Bez této berličky by svoji práci pod velkým nátlakem prý těžko zvládali. 

Pozor na následky

Nenechte se však tak snadno nadchnout. I přesto že si ji uživatelé pochvalují, vědecky její účinky na kreativitu dokázány nebyly. Psycholog James Fadiman sice osobně poznal spoustu lidí, kteří mu tvrdili, jak jim tato látka pomáhá, osobně se však domnívá že může jít také o placebo efekt. Sám začal protlačovat výzkum, který by LSD efetkt dokázal (či vyvrátil), takže se brzy můžeme těšit na vědecky podloženou zprávu. Stále však platí, že časté a nadměrné užívání drogy může vést k vážným zdravotním problémům.

Zdroj: techninsider.io

Komentáře

Nahoru