Dnes vyšlo 1 článků

Pracovat na dálku se vyplatí z Prahy

Pracovat na dálku se vyplatí z Prahy

No věřili byste tomu? Ze všech možných měst po celém světě krásné druhé místo obsadila právě Praha!

Na nomadlist.io zhodnotili rychlost internetu, výdaje za bydlení a jídlo a počasí, aby sestavili seznam nejlepších míst na Zemi, odkud se vyplatí pracovat na dálku.

Která města se umístila v top desítce?

  1. Čiang Mai, Thajsko
  2. Praha, Česká republika
  3. Bangkok, Thajsko
  4. Hoi An, Vietnam
  5. Bělehrad, Srbsko
  6. Riga, Litva
  7. Davao, Filipíny
  8. Záhřeb, Chorvatsko
  9. Sofia, Bulharsko
  10. Ubud, Indonésie

Mohli bychom být vlastně klidně první. Rychlost internetu máme vyšší než první Čiang Mai, stejně tak teploty jsou u nás příjemnější než thajské třicítky. Jenže thajské město je o dost levnější. V Praze za životní náklady podle nomadlist.io utratíte $1158, kdežto v Čiang Mai pouze $641. Navíc tam dobře vaří, což se taky vnímá jako velké plus.

Nicméně pokud byste se opravdu rozhodli pracovat na dálku z Čiang Mai, budete mít problém, jestliže sídlo vaší firmy neleží v Asii. Kvůli posunu totiž budete pracovat v jiném časovém harmonogramu než vaši kolegové. A k nejbližší pláži musíte cestovat celý den, takže si ani moc neodpočnete. Jasně, o Praze radši nemluvíme… Ale v seznamu se objevily i města, ze kterých to k pláži není daleko.

prague-chiang-mai

A co z toho tedy vyplývá? Zřejmě jediný jasný výsledek: Važte si Prahy, do zahraničí můžete jezdit na dovolenou, ale pracovat se vám tam dobře nebude.

Objevujte šokující informace

Mimochodem nezapomeňte taky prozkoumat přímo web nomadlist.io. Objevíte tam spoustu zajímavých skutečností. Můžete si tam vyhledat konkrétní město či vyfiltrovat si města třeba podle rychlosti internetu. Zjistíte, že Praha je na tom hodně dobře.

Zdroj: Fast Company, fotografie: Flickr - gerrit.photography

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru