Pracoval jako nosič zavazadel, stal se z něj multimilionář a většinu svého majetku rozdává nemocným dětem

Jednasedmdesátiletý podnikatel Ken Townsley se rozhodl rozdat značnou část svého majetku smrtelně nemocným dětem. Vybírá si charity, kterým se snaží finančně vypomáhat.

Z nosiče zavazadel, kterým byl Ken Townsley ve svých patnácti letech, se stal multimilionář. Ale namísto aby si žil na vysoké noze, se snaží pomáhat dětem se smrtelnými a nevyléčitelnými nemocemi. Pomohl například dvěma dětským hospicům v jeho rodném městě Blackpool.

indian-1717192_1280

Zdroj: Pixabay

Ken jako teenager pracoval jako nosič zavazadel na letišti Blackpool Airport. Poté se rozhodl přejít do letecké společnosti British Eagle Airways, která však v roce 1968 zkrachovala. Ken dostal odstupné, přičemž za tyto peníze založil cestovní kancelář v centru města Blackpool.

Cestovní kancelář Gold Medal Travel se rozrostla ve společnost s 600 zaměstnanci. V roce 2009 ji Ken prodal za 87 milionů liber (cca 2,7 miliardy korun) korporaci Thomas Cook.

Ken se rozhodl, že nebude žít životním stylem jako většina bohatých lidí. Sám si vaří, sám si po sobě uklízí, i přes své obrovské bohatství. Postaral se například o zaměstnání nových pracovních sester v dětských hospicích anebo o kompletní rekonstrukci hospice Donna Dreamhouse. Vedle toho přispěl organizacím Make-A-Wish Foundation a Dreams Come True po 200 tisících liber.

„Je to fenomenální charitativní gesto. Nemůžu tomu uvěřit. Je to jako výhra v loterii,“ řekl Len Curtis, zakladatel Donna Dreamhouse.

Zdroj: Daily Mail

Štítky:

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru