Dnes vyšlo 15 článků

Práce snů: pijte pivo a vydělávejte

Práce snů: pijte pivo a vydělávejte

Práce, kterou děláte vás nebaví a sníte o povolání, kde se budete moct bavit? Tedy bavit především? V Austrálii vznikla první pracovní pozice svého druhu, kde je hlavní náplní práce pít pivo, sedět v hospodě a svým konáním motivovat ostatní, aby dělali totéž. 

Už jsme psali o výzkumu, do kterého se pustila jedna australská firma a sice, že její zaměstnanci chodili do práce pouze 4 dny v týdnu. Ukázalo se, že zaměstnanci pak byli proaktivní, lépe naladění, a především mnohem výkonnější. Možná už tento článek vás přiměl přemýšlet nad možnou migrací do Austrálie. To ale není všechno… V Austrálii vznikla další „pracovní“ novinka. Práce snů pro milovníky piva. Náplní práce je pouze popíjení piva, posedávání u stolu v hospodě a co nejdříve skončit v práci.

V požadavcích na pracovníka v této pozici stojí: klidná a zábavná povaha, člověk, kterému se až tolik nechce pracovat a raději se baví. Potencionální zákazník má být zapálen do poznávání nových hospod a ochutnávání nových druhů piv. Svým nadšením má strhnout ostatní, aby začali smýšlet obdobně jako on. Jedním z pracovních úkolů ale také je tzv. kolečko po všechno hospodách v Sydney, což je spíše pro aktivní hospodské povaleče než pro ty pasivní.

Cílem je, aby lidí chtěli končit ve svém zaměstnání co nejdříve a následně si šly odpočinout do hospody, kde budou až do večera. Přínosem je, když se v hospodě s pivem vyfotíte a zveřejníte to na sociální sítě. Firma dodává, že je to práce přesně pro ty, kteří neradi vyřizují emaily a telefonáty, a pro ty, co nejsou workoholici. V téhle práci jde hlavně o to, strhnout svým nadšením a láskou k pivu, co nejvíce dalších lidí.

Myslíte, že byste v této práci uspěli?

Zdroj, text/foto: independent.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru