PPF kupuje majoritní podíl od společnosti Telefónica

PPF kupuje majoritní podíl od společnosti Telefónica

Více než poloviční podíl společnosti Telefónica nyní oficiálně vlastní PPF. Někteří to nazývají jako obchod roku a druzí jako propadák. Jaký na to máte názor vy? Nové „majitele“ čeká velký oříšek a to čelit razantnímu úbytku klientů, avšak tarify a ani nic jiného nechtějí měnit.

Před několika dny tuzemská Telefónica oznámila svoji prodej majoritního podílu finanční skupině PPF. Ta za podíl více než poloviční podíl (o výši 65,9%) společně se společností Telefónica Slovakia zaplatí neuvěřitelných 2, 467 miliard euro, což v přepočtu vychází takřka 64 miliard Kč

O2 Logo 2

V O2 se nic nemění

Obchod roku

Průběhem času se očekává, že skupina PPF odkoupí zbývající podíly, které jsou roztroušeny mezi jednotlivými akcionáři (29,6%). Společnost Telefónica si však ponechá necelých pět procent (4,9%) v této nové společnosti a stane se i obchodním partnerem na čtyři roky.

Logo_Telefonica_positivo_PMS

Logo španělské společnosti

Ve značce O2 se zatím nic nemění a skupina PPF i oznámila, že se žádné změny zatím nechystají. Jedinou změnu, kterou klienti nějak pocítí je, že každý měsíc na výpisu bude nová hlavička.

Screenshot_1

Firma O2 po několika letech v rukách Čechů

Avšak společnost se bude nějak vyrovnat s úbytkem klientů (kvůli cenám). Zlevňování tarifů nemůžeme prozatím čekat.

PPF

Společnost PPF zajisté nemusím představovat. Jejím majoritním vlastníkem je nejbohatší člověk ČR Petr Kellner. Dle rozsáhlých diskuzí většina lidí tvrdí, že se operátor, dříve nazývaný Eurotel konečně po letech vrací do českých rukou.

PPF

Bude se mít O2 pod vedení PPF dobře?

Jaký je váš osobní názor – bude lepší O2 pod českou firmou nebo španělskou?

Já osobně PPF fandím již dlouho. Nejvíce mě mrzelo, když prodali eBanku a získala jí Reiffaisen bank, od té doby to není ono.

O záměru španělské Telefóniky prodat aktivity v České republice se mluví už dva měsíce. Britský list na svém webu napsal, že až PPF uzavře dohodu, očekává se, že nabídne rovněž odkup zbývajících 31 procent. Tím by se hodnota kontraktu zvýšila ještě o miliardu eur (25,9 miliardy korun). Telefónica by se poté stáhla z burzy a už by nebyla veřejně obchodovanou firmou – místo toho by byla plně v rukou soukromého vlastníka.   _U:fon

Reakce na komentář v diskuzi Webtrh.cz

Ale za to mají Airbank :) dobrá alternativa. Ona Telefonica uměle nadsadila svoji hodnotu tím, že extrémně jako první snížila ceny tarifů, čímž si přetáhla XX tisíc zákazníků. _ biggycz

Všichni se schodují, že to byl velice dobrý krok

Ano přesně tak, i cena akcií byla poměrně vysoko a výplaty dividend byly prakticky financovány z rozprodeje majetku… Myslím, že španělská Telefonica nevěděla kam dál. Tlak investorů byl velký ale v Česku už nebylo kam dále růst. Takže ve výsledku na tom vlastně vydělal český zákazník. :-) _Marek H.

 zdroj: smartmania.cz, webtrh, PPF, Telefónica, O2

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru