Dnes vyšlo 15 článků

PPC systém

Reklamní PPC systémy jsou například systémy AdWords, český Sklik, vlastní PPC systém provozuje také Facebook, LinkedIn a nebo Twitter.

PPC systém je postavený právě na tom, že inzerent si zaplatí reklamní prostor na cizím webu. Na každém webu se zobrazuje banner nebo textový blok. Jakmile uživatel klikne na daný inzerát, je přesměrován na stránky inzerenta. Inzerent v takovém případě zaplatí pevně danou cenu za tento proklik. Provozovatel reklamního PPC systému pak část provize odešlo blogerovi a nebo provozovateli webu, na nemž je reklama zobrazována. A zbytek provize tvoří zisk provozovatele PPC systému.

Nejznámější PPC systém je AdWords, který patří mezi největší PPC systémy na světě. U nás je známý také Sklik, který provozuje společnost Seznam, vlastník jediného českého vyhledávače.

Více o PPC reklamě.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru