Dnes vyšlo 15 článků

Pozor! Zákeřný vir na Facebooku vám ukradne osobní údaje a převezme kontrolu nad vaším PC!

Pokud trávíte na Facebooku nějaký čas, dejte si pozor! Na této nejznámější sociální síti se objevil nový škodlivý virus, který útočí na nic netušící lidi. Na tento problém upozornila bezpečnostní firma Malwarbytes, která odhalila, jak tento virus funguje. 

Tento virus se klasicky tváří jako příspěvek od někoho z vašich přátel. Samotná zpráva přitom obsahuje informace sexuálního charakteru, přičemž samotný status informuje o novém sexuálním ,,skandálu“ teenagerek.

Jak to vlastně funguje?

Hackeři na pobláznění Facebooku použili velmi zajímavou taktiku. Odkaz, na který nic netušící oběť klikne je odkaz pocházející ze služby ow.ly, tedy ze zkracovače URL adres. Tento odkaz ovšem není infikovaný, pouze člověka přesměruje na další stránku, která udělá to stejné a oběť přesměruje na Amazon Web Services. A odtud poputujete na napadenou stránku, kde se nachází samotný virus.

fb-virus-cyklus-640x592

Po kliknutí na odkaz se spustí tato řetězová reakce.

Kyberútočníci nezapomněli ani na uživatele, kteří na web přichází z mobilních telefonů. Pokud tedy napadená stránka zjistí, že jste se na ni dostali přes mobilní telefon, místo odkazu na stáhnutí viru, který by na mobilním telefonu nefungoval, vám ukáže koláž reklam.

Co se stane po instalaci?

Pokud se necháte nachytat a nainstalujete si virus, stane se hned několik zásadních věcí. První z nich je fakt, že se váš počítač přemění na virtuální osobu, která bude těžit kybernetickou měnu Bitcoin. Kromě toho se infiltruje také do prohlížeče Google Chromě, kde okamžitě zablokuje správu rozšíření, abyste ho nemohli vymazat. Potom začne virus posílat infikované zprávy, přímo na váš profil.

Nenechte se nachytat!

Útočníci neváhali ani chvíli a svůj virus pořádně ochránili. Před kliknutím na jakýkoliv odkaz, v kterém je použitý zkracovač URL adres (goo.gl, bit.ly, ow.ly a další) si velmi dobře rozmyslete, zda vám to za to stojí.

Zdroj: Androidportal

Komentáře

Nahoru