Pozor, nenaleťte podvodníkům na další trik! Počítačoví piráti se vydávají za bankéře

Česká spořitelna varuje před dalšími podvodnými metodami počítačových pirátů. V posledních dnech čeští uživatelé obdrželi nevyžádané e-maily, v nichž podvodníci vystupují jako bankéři žádající přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví.

„Máte velmi důležitou zprávu ve vaší schránce. Chcete-li ji zobrazit, klikněte na odkaz níže,“ uvádí kybernetičtí zločinci v podvodné zprávě.

Sice e-mailová zpráva na první pohled vypadá, jakoby byla odeslaná z České spořitelny, ale ve skutečnosti se jedná o podvod. Počítačový pirát chce, aby uživatel klikl na odkaz uvedený v e-mailu, čímž bude přesměrován na podvodný web imitující internetové bankovnictví České spořitelny, tedy službu Servis24. V případě, že by uživatel zadal přihlašovací údaje do daného formuláře, kybernetičtí zločinci získají přístup k jeho bankovnímu účtu.

Nezapomínají ani na autorizační zprávy, přičemž ihned po prvním přihlášení uživatelům tvrdí, že je nutné jejich účet ověřit autorizační SMS zprávou. A pokud klient České spořitelny opíše kód z SMS zprávy do formuláře na podvodné stránce, přijde o veškeré peníze na bankovním účtu.

„Buďte k e-mailům z neznámých zdrojů velmi obezřetní, vždy také pozorně čtěte obsah potvrzovacích SMS. Pokud máte podezření, že jste podvodný e-mail obdrželi, v žádném případě nereagujte na jeho obsah, neklikejte na odkaz, který je jeho součástí,“ varovali zástupci banky. „Zprávu nám přepošlete na e-mailovou adresu phishing@csas.cz. Jestliže jste již na odkaz klikli a vyplnili požadované údaje, ihned kontaktujte klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.“

Nicméně počítačoví piráti jsou nevyzpytatelní, a proto můžete obdržet e-mail i pod hlavičkou jiné banky, nikoliv pouze České spořitelny.

Zdroj: Česká spořitelna

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru