Pozor na to, co sdílíte! Do vězení vás mohou dostat fotky na Facebooku

Pozor na to, co sdílíte! Do vězení vás mohou dostat fotky na Facebooku

Kolikrát ani nevíte, co všechno se o vás dá na internetu dohledat. Z velké části za to můžou především sociální sítě, na kterých toho o sobě tolik prozrazujeme. Zrovna se světěm šíří ukázkový příběh muže, který je od roku 2003 hledán v souvislosti s vraždou. Nikdy nebyl dopaden, ovšem teď ho jeden důstojník spatřil na fotce na Facebooku.

Pětatřicetiletý Eduardo Rodriguez je hledaný již od roku 2003. Policie už to vlastně vzdala, ale jeden zraněný důstojník se rozhodl, že se ještě jednou pokusí o něm něco zjistit. Dostal totiž geniální nápad. Prohledal facebookové profily jeho rodinných příslušníků a našel přesně to, co potřeboval.

Zjistil, že identita zločince se úplně změnila. Pracuje jako tesař, je ženatý, nikdo z jeho okolí neví nic o jeho kriminální minulosti. Jeho žena byla dost překvapená, když si pro něj přišla policie. Nyní je ve vazbě za podezření ze čtyř vražd.

1416011590980_wps_7_A_quadruple_homicide_susp

Tady si Rodriguez spokojeně žil

Když už vraždíte, nefoťte se na Facebook

Není to první případ, kdy někdo utekl zákonu, ale pak se objevil na Facebooku. Někteří Facebook dokonce využívali k tomu, že se posmívali policii, což nikdy neskončilo dobře. Rodriguez si možná myslel, že ho nikdy nenajdou. Udělal ale chybu. Nedokázal odolat tlaku a musel pózovat na fotkách.

Pro všechny zločince z toho tedy plyne jednoznačné poučení: Nefoťte se na Facebook.

 Zdroje: Cnet, DailyMail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru