Pozdní splácení faktur vyřeší faktoring

Trápí vás, že vám zákazníci faktury proplácí příliš pozdě? V některých odvětvích podnikání není výjimkou splatnost ve výši 90 nebo 180 dní. Když jde o větší zakázky, pro mnoho firem je to docela problematické, protože dlouhé měsíce přichází o své peníze, ze kterých by mohly nakupovat například další zásoby. A z toho důvodu funguje faktoring.

Faktoring je vlastně krátkodobá firemní půjčka, která se splatí, jakmile zákazník zaplatí fakturu. Na rozdíl od bankovních půjček je však benevolentnější a vyřeší za vás i neplatiče. Faktoringová firma vám nejdříve vyplatí procentuální hodnotu faktury a zbytek doplatí po zaplacení. Peníze od odběratele přitom vymáhá sama, vy jste bez starostí.

Pro koho je faktoring vhodný?

Často se využívá v autodopravě, potravinářství, zdravotnictví, stavebnictví a dalších odvětvích, dá se však aplikovat na každou firmu. Kdokoliv potřebuje peníze od zákazníků co nejrychleji, má šanci je takhle získat.

Faktoringem se u nás zabývá společnost Acema Leasing, která se zaměřuje především na sektor podnikání. Poskytuje peníze větším i menším podnikatelům, přitom není důležité, aby firma vždy vykazovala zisk. Důležitá je funkčnost firmy a vize do budoucna. Do Acemy si může přijít půjčit jakýkoliv podnikatel a nikdo se na něj nebude dívat skrz prsty.

Výhodný podnikatelský úvěr

Podnikatelský úvěr a faktoring jsou u nich v porovnání s jinými firmami výhodné. Do 24 hodin od požádání vyplatí 80 % částky na faktuře a za službu si účtují 1 – 3 % z celkové částky. Nevyžadují ručení majetkem ani dlouhé písemné tahanice. Vše je vyřízeno velmi rychle.

Faktoring je šancí také pro začínající podnikatele, kterým společnosti často nechtějí půjčit, když ještě nevykazují žádný zisk. Acema Leasing v tom problém nevidí, jako záruka stačí právě vystavené faktury.

Na www.acemaleasing.cz mohou dát šanci i vašemu podnikání. Podívejte se na možnosti finanční pomoci podnikatelům, které zahrnují také vyplacení exekuce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru