Povodně: nejvyhledávanější slovo posledních dnů

Nejen že je zprávám o povodních věnovaná valná většina všech televizních zpráv, ale lidé dnešní doby o nich hledají informace především na internetu. Vyhledávání slova „povodně“ během posledních dvou dnů zaznamenalo nárůst o více než 2000%. Jak na Seznamu tak i na Googlu.

Web Českého hydrometeorologického ústavu byl dlouhodobě přetížen a přesměrovával se na adresu https://vvv.chmi.cz/index-sorry.html, kde byly uvedeny jen nejdůležitější informace. Nejen na hlavní stránce Seznamu přibyla speciální kategorie Mimořádně, která se věnuje povodním. Podobně je tomu i na idnes.cz nebo aktualne.cz. Povodně ovládly i sociální sítě, především Twitter. Hashtag „povodně“ se stal nejoblíbenějším hashtagem nejen dnes, ale celkově za posledních sedm dní.

chmi

Web Českého hydrometeorologického ústavu byl dlouhodobě přetížen. Lidé hledají informace o tom, kdy bude povodním konec.

V neděli lidé sledovali především stav v povodí Vltavy a Labe, kde byl v průběhu soboty skokový nárůst o 1500 procent, v neděli poté hledanost stavu povodí Vltavy vzrostla o dalších 500 procent,“ uvedla mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová. Na Googlu se prý nejvíce hledaly informace o Vltavě, dále o Labi a Berounce.

Stejně tak lidi zajímá, jak se v těžkých chvílích zatopených silnic, železnic a zastaveného metra někam dostat. Stále více také zadávají do vyhledávačů dotazy spojené s dopravou v Praze. Jejich nedělní hledanost byla přibližně o 800 procent vyšší, než je průměr, a dnes ještě vzrostla. Dotaz „dopravní situace“ zaznamenal nárůst o 3000 procent, neustálý zájem je o něj již od neděle.

Během dneška rapidně stoupal také zájem o heslo „krizová mapa“. „Očekáváme u tohoto dotazu nárůst o 18 procent oproti nedělní hledanosti, která ale v sobotu narostla skokově o tisíce procent oproti předchozím dnům,“ dodala mluvčí Seznamu. Povodně se však netýkají jen Prahy, a tak se významně (o více než 1000%) navýšil i počet vyhledávání měst postižených povodněmi, jako jsou Jaroměř, Kralupy nebo Ústí nad Labem.

Zdroj: ihned.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru