Povídejte se, jak vypadá nejlehčí materiál na světě!

Americká společnost Boeing, která se zabývá leteckým a zbrojařským průmyslem ukázala video, ve kterém můžeme z blízka vidět, jak by mohl vypadat materiál budoucnosti. Materiál vyniká především svou váhou, ale také velmi silnou strukturou. Tento materiál se řadí mezi nejpevnější materiály na světě.

Materiál má špičkové vlastnosti takzvaného microlattice kovu, který zabezpečuje struktura připomínající naše kosti (3D polymer s otevřenou buňkovou strukturou). Podle Sophie Yang z HRL je kov tvořen až na 99,99 procent pouze vzduchem. Pouze 0,01 procent je tuhá, tedy hmatatelná. Hustota kovu je 0,9 miligramu na jeden kubický centimetr. Sophie také ještě prozradila to, že kdybychom do tohoto materiálu zabalili vajíčko a shodili ho z vysoké budovy, vůbec nic by se mu nestalo. Kov totiž dokáže absorbovat destruktivní sílu, vznikající při kontaktu chráněného objektu s pevným povrchem.

 

Materiál je vhodný na výrobu letadel nebo zbraní

Tento materiál najde využití například při výrobě moderních letadel, kterým by s nižší váhou klesla také spotřeba paliva. Další využití si materiál najde například v oblasti výroby zbraní pro armádu nebo policii.

Screenshot_3

Zdroj: Androidportal

Komentáře

Nahoru