Povedlo se vytvořit první barevný E Ink displej

Přestože si můžeme koupit tablet s barevnou obrazovkou ve full HD rozlišení nebo dokonce s retinou, čtečky elektronických knih, které používají černobílé E Ink displeje stále mají své příznivce. Chystá se ale revoluce, byl totiž vytvořen první barevný E Ink displej!

Nový barevný E Ink displej je nazýván Advanced Color ePaper (ACeP) a vlastně není až tak úplně první. Třeba hodinky Pebble už barevné ePaper displeje nějakou dobu používají, nicméně s omezeným počtem odstínů.

Zlepšila se také čitelnost barevného displeje. Předchozí verze spoléhaly na barevné filtry za monochromatickým displejem, což snižovalo rozlišení a ovlivňovalo čitelnost za horšího osvětlení. Nová verze barevného E Ink displeje používá barevné pigmenty v malých mikrokapslích. Pro každý pixel na displeji může být vytvořená specifická barva.

eink

Už brzy v barevné variantě

S novými displeji lze dosáhnout až rozlišení 150 pixelů na palec, což je srovnatelné třeba se čtečkou Kinde DX, která se začala prodávat v roce 2009. Nové E Ink displeje mají úplně stejně nízkou spotřebu energie jako jejich černobílé ekvivalenty a jsou stejně dobře čitelné i za špatných světelných podmínek.

Zatím nevíme, kdy se dostanou ke spotřebitelům, ale jedna věc je jistá. Už brzy si na svých Kindle čtečkách budeme číst i barevné magazíny!

Komentáře

Nahoru