Dnes vyšlo 15 článků

Používáte uTorrent? Možná se přes váš počítač těží Bitcoiny

Stahujete přes uTorrent? Je to celosvětově jeden z nejoblíbenějších torrentových klientů. Teď se ale světem šíří zpráva, že k některým jeho verzím byl přibalen kousek softwaru, který z vašeho počítače udělá nástroj pro těžení Bitcoinů.

K nové verzi uTorrentu pro PC byl přibalen kousek kódu, který krade výpočetní výkon vašeho počítače k těžení Bitcoinů. Někteří uživatelé si toho ani nemusí všimnout, jiným zpomaluje počítač.

Ale víte, co je na tom nejzajímavější? Ten software byl k programu přivázaný schválně. Přidali ho tam přímo v uTorrentu a získané příjmy prý přispívají na dobročinné akce. Jenže uživatelům se to nelíbí. Stěžují si hlavně na to, že se uTorrent ani neobtěžoval jim to oznámit. Ten ale tvrdí pravý opak.

utorrent

Souhlasili jste s tím při instalaci

Zástupce uTorrentu vysvětlil, že celou záležitost pečlivě prověřili a že program na těžbu Bitcoinů opravdu nebyl nainstalován bez souhlasu uživatelů. Je to tak jako u instalace spousty dalších programů – během instalace vidíte nabídky na nainstalování různých dalších programů nebo doplňků a je jen na vás, zda je odškrtnete či nikoliv. Je to dobrovolné. Že většina uživatelů při instalaci nic nečte a jen kliká na tlačítko Potvrdit, je už věc druhá…

Nezbavíte se ho

Zatímco uTorrent tvrdí, že pokud s tím máte nějaký problém a nechcete pomáhat dobročinným účelům, můžete přece program odinstalovat. Jenže uživatelé se shodují, že zbavit se Epic Scale (tak se program jmenuje) není vůbec jednoduché. Nejde jen tak odinstalovat a dokonce se nezobrazuje ani jako spuštěný proces ve Správci úloh.

Fotka: Flickr – erafealov

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru