Pouze 40 % světové populace se někdy připojilo k internetu

Ano. Čtete správně. Pouze 40% světové populace se někdy připojilo k internetu a zbytek těch, kteří se nikdy nepřipojili, jsou většinou z rozvojových zemí. Studii provedla Internet.org pod vedením Facebooku.

Studie také provedla globální stav připojení k internetu a zjistila, že 37,9% obyvatel planety využívá internet alespoň jednou za rok a více než 90% populace žije v dosahu mobilní sítě.

V rozvinutých zemích je online až 78% obyvatel, mezitím co v ekonomicky rozvíjejících se státech pouze 32%.

facebook-graphic-1-640x294

procentuální statistika lidí, kteří se alespoň jednou za rok připojí k internetu

V letošním roce podle Internet.org se očekává až na 3 miliardy lidí, kteří by měli mít přístup k internetu. Ale připojení lidí k internetu upadá už 4 rok v řadě. V roce 2014 připojenných lidí k internetu vzrostlo pouze o 6,6%, na rozdíl od 14,7% v roce 2010. S touto rychlostí internet nedosáhne 4 miliard uživatelů do roku 2019.

Přesto tu je ale nějaká naděje. Až 80% světové populace si může dovolit na internetu být.

Z toho vyplývá, že se budeme muset podívat na problémy, jako je dostupnost a vědomí, aby se s internetem propojilo více lidí.

facebook-graphic-2-640x294

Facebook identifikoval 3 hlavní překážky přístupu k internetu a tím je infrastruktura, dostupnost a relevance. Relevance se vztahuje na lidi, kteří “nevědí o internetu“, nebo nemají dostatek obsahu v jejich jazyce.

Jiná organizace studovala globální přístup k internetu a její zpráva z roku 2014 předpokládala, že až dvě třetiny Američanů by měla být do konce roku online.

zdroj:mashable.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru