Pouze 10% Američanů by chtělo nosit Google Glass

Pouze 10% Američanů by chtělo nosit Google Glass

Google Glass jsou v poslední době rozhodně nejvíce medializovanou technologií. Podle nové studie by ale jen jeden z 10 amerických vlastníků smartphonů chtěl tuto technologii pravidelně nosit na hlavě.

Hlavní důvodem, proč lidé řekli, že by se inteligentním a na web připojeným brýlím Glass vyhnuli, byla trapnost. Ve společnosti by si tito lidé prý nepřipadali moc příjemně.

Průzkum, do kterého se zapojilo 1000 amerických dospělých občanů, ukázal, že 45% respondentů uvedlo, že by Google Glass nosit nechtěli, protože nejsou estetické nebo se jim tohle zařízení zdá prostě nepříjemné.

I kdyby byla cena dostatečně nízká (mnohem nižší než 1500 dolarů, což byla cena pro zkušební verze), 38% respondentů uvedlo, že by si brýle stejně nekoupili.

Ale ne každý je proti Glass. Asi 44% z těch, kteří by Google Glass nosit chtěli, uvedlo, že jako nejpřesvědčivější rys pro jejich koupi vidí skutečnost, že s nimi mohou fotit. 39% uvedlo, že by je lákaly telefonní hovory uskutečňované pomocí Glass a 37% by je chtělo využívat pro nahrávání videa.

„Google Glass představují pro průměrného uživatele hlubokou sociální bariéru,“ uvedl Joseph Farrel ze společnosti, která výzkum prováděla. „V nejlepším případě vidí uživatele Google Glass jako někoho, kdo upřednostňuje přístup k informacím před osobní komunikací s ostatními. V tom horším případě se bojí sociálních lstí jako nahrávání videa nebo googlování uprostřed rozhovoru. To, co Glass celkově nabízí, je kombinace společenského odmítání s funkcemi, které pro průměrného člověka nemají velký význam, protože k nim má přístup i prostřednictvím svého smartphonu.“

Souhlasíte s tím, že Google Glass vás izolují od společnosti? A chtěli byste je nosit?

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru