Dnes vyšlo 15 článků

Potvrzeno: Tesla vyrábí elektromobily nejhorší kvality

Potvrzeno: Tesla vyrábí elektromobily nejhorší kvality

Tesla Elona Muska… Jedná se o prestižní značku vyrábějící luxusní elektromobily. Propagaci má značka skvělou. Vozy od Tesly budí beze sporu vlny emocí. Ale co když nejste pouhým fanouškem této elektromobilky, ale vůz si opravdu koupíte? Studie společnosti J.D. Power vypracovala studii, která je zaměřena na kvalitu nových aut a její výsledky vás zcela jistě překvapí.

Asi nikdo by nezapochyboval o kvalitě elektromobilů Tesla. Jsou to stále vozy vyrobené za oceánem v Americe za záštitou Elona Muska. Vypadají futuristicky, jsou luxusní a technologicky na výši. Pokud Teslu nevlastníte, pravděpodobně to pro vás bude vysněný vůz za řádku milionů korun. Jenže společnost J.D. Power vytvořila studii Initial Quality Study (IQS), která je zaměřená na kvalitu nových aut. Studie vychází z recenzí od zákazníků, kteří vozy opravdu zakoupili a používají je. Tento rok mapuje 87282 nových majitelů. Majitelé dostanou k vyplnění dotazník o 223 otázkách rozdělených do 9 kategorií.

Bylo zjištěno, že si majitelé nejčastěji stěžují na problémy s multimédii – hlasové ovládání, Android Auti, Apple CarPlay, navigace, dotyková obrazovka. Z analýzy vyplývá, že vozy Tesla jsou velmi nekvalitní. Žádná jiná světová automobilka si nedovolí prodávat méně kvalitní vůz. Tesla skončila na posledním místě. Předběhl ji tak také Land Rover. Ke konci tabulky najdeme také automobilky jako je Dodge a Kia. Studie je vždy zaměřena na jeden konkrétní model, ale hodnotí také úroveň továrny. Například v minulém roce se na velmi špatném místě ocitlo Porsche.

J.D._Power_2020_IQS_USA_01

 

Zdroj, foto: jdpower.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru