Dnes vyšlo 15 článků

Potvrzeno: Don Mattrick je novým CEO Zyngy

Potvrzeno: Don Mattrick je novým CEO Zyngy

Zynga potvrdila, že přijala prezidenta oddělení interaktivní zábavy Microsoftu, Dona Mattricka, jako svého CEO. Současný CEO společnosti a její zakladatel Marc Pincus bude dále na chod firmy dohlížet jako předseda a CPO.

49letý Mattrick se také stane součástí vedení firmy.

Don Mattrick má zachránit Zyngu

Zynga se od roku 2011 potýkala s nemalými problémy. Na Marca Pincuse byl vyvíjen tlak, aby společnost dostal zpátky na vrchol, zatímco její silná komunita zákazníků na Webu i Facebooku se rozpadala. Zynga si také prošla vlnou propouštění a zavírání řady kanceláří mimo ústředí v San Franciscu.

Pincus byl v čele společnosti od jejího založení v roce 2007. Ačkoliv není neobvyklé, že zakladatel společnosti předá svou moc někomu jinému, v tomto případě to podtrhuje Pincusovu snahu zachránit Zyngu.

„Kdybych věděl o někom, kdo dokáže víc jako náš CEO, udělal bych cokoliv, abych tuto osobu přivedl k nám a najal ji. Věřím, že Don je tímto leaderem,“  napsal Pincus na svém blogu.

Zynga potřebuje pro funkci CEO skutečného manažera

Pincusova spolupráce byla při najímání nového CEO klíčová – vlastní 61% hlasovací podíl ve společnosti. Již dříve Pincus prohlásil, že je potřeba najít do funkce CEO manažera, aby se on sám mohl věnovat více vývoji nových her. První pokus – najmou Johna Schapperta z Electronic Arts jako COO – nedopadl, neboť Schappert loni v létě odstoupil. Pincus pak zkoušel společnost reorganizovat, ale najmutí Mattricka stále zůstává nejdramatičtější změnou.

Don Mattrick pracoval pro Microsoft šest let.Předtím strávil patnáct let u Electronic Arts, kam nastoupil poté, co EA koupily Distinctive Software, který Mattrick založil v sedmnácti letech. Již delší dobu kolovaly zvěsti, že Mattrick chce Microsoft opustit a také EA jej měly v hledáčku na místo nového CEO.

Úspěšný XBox Mattrickovi zlomil vaz

Během Mattrickova působení v Microsoftu vzrostl počet majitelů XBox 360 z 10 milionů na 75 milionů a počet  uživatelů XBox Live z 6 milionů na téměř 50 milionů ve 41 zemích. S Xboxem se ale také pojí některé Mattrickovy přešlapy. Jako prezident oddělení interaktivní zábavy Mattrick prezentoval XBox One na dvou velkých událostech – nejprve velkém odhalení, přenášeném televizí, které proběhlo v květnu, a posléze na konferenci E3 v červnu. Hráči, zklamaní nižším zaměřením na hry si Mattricka pěkně podali na webových fórech a blozích.

Další ránou bylo jasné vítězství Sony na E3, když společnost prohlásila, že její hry pro PS4 je možné prodávat a půjčovat a hraní her probíhá offline. Microsoft se svými novými podmínkami užívání toto vše zakazuje a naštvaní hráči si svou frustraci nenechali pro sebe. Nakonec to vedlo k tomu, že Microsoft musel od všech omezení ustoupit.

A ačkoliv se ozývají hlasy, že právě tyto kiksy stojí za odchodem Mattricka z Microsoftu, nic tomu ve skutečnosti nenapovídá. Akcie Zyngy se po zprávě o jeho nástupu do funkce CEO zvedly o deset procent.

Zdroje:

https://allthingsd.com/20130701/in-major-hire-zynga-confirms-xbox-head-mattrick-as-new-ceo-replacing-founder/

https://mashable.com/2013/07/01/zynga-ceo-microsoft-vet-don-mattrick/

Zdroj obrázku:

https://mashable.com/2013/07/01/zynga-ceo-microsoft-vet-don-mattrick/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru