Potřebujete ledvinu? Tak vyzkoušejte tuto aplikaci

Potřebujete ledvinu? Tak vyzkoušejte tuto aplikaci

Pravděpodobně online nakupujete, platíte své účty nebo si objednáváte pizzu. Ale asi vás nikdy nenapadlo otevřít si svůj notebook za účelem najít ledvinu. Ano, zní to zvláštně, ale OrganJet je nová webová služba, která přesně tohle poskytuje. Je to jednoduchý způsob, jak zajistit cenově dostupnou a rychlou transplantaci přímo z pohodlí vaší pohovky.

Společnost OrganJet oznámila v dnes vydané tiskové zprávě, že zákazníci mohou nyní využít výhod online nástroje pro hledání center pro transplantaci ledvin, která jsou v blízkosti vašeho domova a mají nejkratší čekací dobu. V prohlášení generální ředitel OrganJet Sridhar Tayur poznamenal, že tato služba je určena k tomu, aby se zákazníci rovnoměrně rozprostřeli mezi oblasti s přebytkem využitelných ledvin a těmi, které je zoufale potřebují. Společnost tvrdí, že je za rok 500 – 2500 ledvin zbytečně vyplýtváno a přitom každoročně umírá více než 5000 pacientů, kteří na ně čekají.

„Je zde jeden významný rozdíl v čekací době. V takových oblastech, jako je New Jersey, Massachusetts, Washington DC a Kalifornie, se čeká více než pět let. V regionech Pittsburgh, Portland nebo Madison je čekací doba poloviční,“ řekl Tayur.

Novou aplikaci OrganJet lze nalézt na oficiálních webových stránkách společnosti na kartě „Services“. Aplikace zobrazuje mapu světa a umožňuje uživatelům najít centrum pro transplantaci ledviny s nízkou čekací dobou zadáním PSČ. To vám ukáže seznat transplantačních center uspořádaných podle lokalizace, čekací seznamy a dětská centra. Odsud můžete přistupovat na oficiální stránky nejlepších středisek pro transplantaci ledvin ve vašem okolí.

kidneyTransplant

S tím, jak se online software neustále vyvíjí, je hezké vidět, že společnosti jako OrganJet používají své nástroje k tomu, aby pomohli lidem v nouzi. Tahle aplikace by totiž mohla zachraňovat stovky životů.

Zdroje: Mashable, Laptop Mag

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru