Posílání a čtení emailů vás může stresovat

Posílání a čtení emailů vás může stresovat

Běžná věc, kterou denně dělá téměř každý z nás, posílání a čtení emailů je podle profesora Toma Jacksona z Loughborought univerzity riskantní.

A dlouhodobý stres může ohrozit váš život!

Tento odborník tvrdí, že po sledování lidí pracujících pro vládní agentury ve Spojeném království došel k závěru, že tyto dvě činnosti způsobují stres. V delším časovém horizontu se pak zvýšená hladina stresu promítá do potenciálních život ohrožujících stavů jako je hypertenze a srdeční selhání.

Chystáte se zrušit své emailové účty?

Pokud tenhle výzkum berete vážně a právě přemýšlíte nad tím, že už nikdy nebudete psát a číst žádné emaily, měli byste vědět, že situace nakonec není zase tak špatná.

Zdá se, že ne všechny emaily mají negativní dopad na vaše psychické zdraví. Jsou to především ty, které mají negativní obsah, jsou pro vás poslem špatných zpráv, a nebo takové emaily, které vyžadují vaši okamžitou reakci.

„Za všechny ty roky byl email předmětem mnoha výzkumných studií a někdy byl vylíčen jako špatný komunikační médium. Tato studie opravdu dokázala, že lidé používající email jsou více ve stresu než lidé, kteří jej nepoužívají,“ shrnul závěry této studie profesor Tom Johnson.

„Spojení emailu spolu s dalšími komunikačními médii jako jsou telefon a face to face setkání také zvyšuje riziko vzniku stresu,“ uvedl ještě.

Čtěte jen užitečné a pozitivní emaily.

Jak se dalo očekávat, profesor zjistil, že emaily, které poskytly relevantní a užitečné informace žádný škodlivý účinek na tlak, srdeční frekvenci a hladinu kortizolu (hormonu spojeného se stresem) nemají.

Badatel je také přesvědčen, že se správným přístupem by emaily vyvolávající stres lidi neovlivňovaly tolik, jako v současné době. Jak sám říká: „Klíčem ke snížení stresu na pracovišti je lepší školení pro zaměstnance o tom, jak řídit svá komunikační média, jak často kontrolovat své emailové účty.“

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru