Dnes vyšlo 15 článků

Portugalské potraviny online – s láskou a sluncem

Zájem o zdravý životní styl a hlavně o konzumaci těch nejlepších potravin je několik let na vzestupu. Nejenom, že mnozí z nás podporují lokální zemědělce, ale velmi rádi ochutnávají také potraviny z jiných koutů světa, primárně potom Evropy. Není na tom nic špatného, jelikož každá země má něco, co jinde jenom těžko umí vyrobit. Portugalské potraviny jsou toho jasným příkladem. Tato přímořská země plná slunce a temperamentu je jednou z těch, která vám umožní ochutnat mnoho zajímavého. Pro dané potraviny však nemusíte jezdit přímo sem, jelikož připravujeme eshop Portuguesa.cz, a již brzy také kamennou prodejnu. A proč se soustředit právě na nákup těchto potravin? Podívejte se s námi na hlavní důvody.

25698-main

Originalita a tradice je základ

Ochutnávat potraviny z různých koutů země je rozhodně volba, jak lze vyzkoušet něco zcela nového, něco zajímavého. Právě portugalské lokální potraviny mají velmi dlouhou tradici, spojenou s jejich originalitou. Ta je založena jak na použití vlastních základních surovinách, tak i na specifických postupech samotné výroby. I díky tomu si přinášejí tolik unikátní chuť. Jinde vyrobené náhražky se jim nikdy nevyrovnají. I proto jsme zmínili eshop, kde je lze nakoupit. A to s jistotou toho, že se jedná zboží nejenom z různých koutů Portugalska, ale i s jistotou toho, že se často jedná o exkluzivní produkty, které do ČR zatím nikdo nevozí a jde tak o skutečný portugalský originál.

Malovýroba dominuje

Důvodem skvělé chuti a zajímavosti je rozhodně i to, že většina takto dovážených potravin nepochází z žádných velkovýroben, kde je kladený důraz hlavně na množství a nízkou cenu. Právě naopak. Kvalitní portugalské potraviny, pokud mají přinášet skutečně nepoznané kouzlo své chuti, pocházejí z míst, kde je již dlouho zachovávána tradice rodinné výroby, a to po několik generací. Osvědčené postupy jsou v rodinách dále předávány a tak jsou daní producenti v rámci jednotlivých krajů těmi, kteří dbají především na kvalitu výsledného produktu. Nejenom osvědčené postupy, ale i výroba spojená se skutečnou láskou je hlavním důvodem chuti a zajímavosti těchto produktů. A ty se nyní mohou objevit i na vašem stole.

S jistotou dodržování přísných standardů

Daný postup výroby, od základní suroviny, po finální produkt je spojena také s nutností splňovat řadů různých standardů. Bio potraviny jsou v Portugalsku něčím, co má nejenom tradici, ale jedná se i o vyhlášený symbol mnoha oblastí i celé země jako takové. I proto v této oblasti musí jednotliví producenti plnit poměrně přísné normy spojené s tím, co mohou označit za potravinu, která nese název bio. Pokud jde například o produkci, tedy pěstování různých plodin, jsou zapovězeny jakékoliv pesticidy, stejně jako například používání dusičnanů, nebo dalších chemických hnojiv. Pokud jde například o živočišnou produkci, od masa po mléko, je kladen důraz jak na stravu konkrétního zvířete, tak i podmínky života, související s jeho minimálním stresem. I to jsou důkazy, proč výsledný produkt nejenom skvěle chutná, ale proč je i tak kvalitní.

Budeme-li konkrétní, jsou bio potraviny unikátní v tom, že mohou nabídnout velký podíl výživových látek, jako jsou třeba vitamíny v ovoci, nebo mastné kyseliny v mléce nebo masu. Navíc je eliminován i výskyt dusičnanů či pesticidů v rostlinné stravě, nebo výskyt zbytků léků v té živočišné. Zapomínat ale nesmíme ani na chuť. I ta je lepší. Je to dosaženo hlavně tím, že právě koncentrace jednotlivých chutí jsou ve výsledném produktu mnohem větší, což lze pocítit už při prvním ochutnání. Chcete-li ochutnat Portugalsko na vlastní kůži, nechť brzy zamíří na eshop Portuguesa.cz, nebo do otevírané kamenné pobočky v Praze.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru