Portál SVJ / BD chce usnadnit komunikaci s obyvateli bytových domů

Společenství vlastníků jednotek či bytové družstvo má u bytových domů nenahraditelnou funkci. Stará se o správu, provoz a opravy společných částí domu, obvykle zajišťuje také pojištění a další služby spojené s užíváním bytového domu. K tomu všemu ovšem potřebuje komunikovat s vlastníky bytů.

Právě pro účely SVJ a BD přichází portál DomoD.cz. Umožňuje organizacím udržovat si přehled o jednotlivých domech a sdílet informace s jejich obyvateli. Na stránku konkrétního domu může SVJ či BD nahrát informace, přidávat upozornění a dokumenty. To všechno přes webové rozhraní přizpůsobené i pro mobilní zařízení.

Stačí jen najít své SVJ / BD a přidat informace

Portál obsahuje registr SVJ / BD v ČR, takže stačí si podle IČ, názvu nebo adresy najít to svoje a zobrazí se konkrétní stránka daného společenství či družstva. Všichni takhle mají připravené své stránky, ale nejsou zde vyplněné údaje. Proto když se podíváte na svůj výpis SVJ / BD, uvidíte prázdnou nástěnku.

domod1

Co všechno lze na stránku přidávat?

Na portál lze nahrávat dokumenty, přidávat informace o tom, co se v domě děje a bude dít atd. Je také možné založit diskuzi či anketu, v níž se může hlasovat o aktuálním problému. Reálnou schůzi tohle hlasování sice nenahradí, ale určitě uspoří čas. Na schůzi už se sejdete s nějakým verdiktem, který bude vycházet z online hlasování, a jen jej doladíte. Obyvatelé domu mohou rovněž přes systém nahlašovat závady a potíže v domě.

Chcete se dozvědět víc?

Stačí se podívat na seznam SVJ / BD a vyhledat si své společenství. Že jste našli to správné, si můžete ověřit mimo jiné i proklikem na výpis z Obchodního rejstříku, který se nachází na spodku každé stránky – viz tento příklad Společenství vlastníků jednotek v Želechovicích nad Dřevnicí.

domod2

Systém je v základní verzi k dispozici úplně zdarma. Jestliže budete potřebovat více úložného prostoru a jiné funkce na míru, počítejte za celé SVJ/BD s cenou jen pár stokorun ročně. DomoD je cenově dostupný každému.

Komentáře

Nahoru