Dnes vyšlo 1 článků

Portal: první hardware od Facebooku

Portal: první hardware od Facebooku

Agentura Rauters informovala o převratné novince, s kterou přišel Facebook. Největší sociální sítí zřejmě nestačí, že jí rostou zisky z placených reklam a každý den přibývají stovky nových uživatelů, nyní se snaží prorazit i v elektronice. Facebook využívá svého know how v komunikaci a uvádí na trh dva přístroje, přes které je možno telefonovat.

Společnost Facebook se může chlubit představením Facebook Portal a Facebook Portal+, přičemž se jedná o dvě komunikační zařízení sloužící především k volání. Obě zařízení transaprentně vystupují pod značkou Facebook. Jsou to první zařízení, která jsou vydána pod značkou Facebook. Nicméně Facebook se podílí dále také na výrobě brýlí s označením Oculus, které jsou vytvořeny pro zobrazení virtuální reality.

Snímek obrazovky 2018-10-16 v 21.05.27

Z jakého důvodu Facebook vytváří přístroje, které se dají snadno nahradit smartphonem nebo videokamerou? Prý chtějí komunikační kanál více přiblížit starším lidem a seniorům. Úspěch Portalů není zaručený. Facebook měl problémy s uchováním soukromých informacích o uživatelích. Skutečností také je, že má jako jediná firma patent na odposlouchávání uživatelů Facebooku mikrofonem. Používáním Portalu zpřístupníte Facebooku sebe a také své domovy. Facebook se netají tím, že probíhající videohovory bude ukládat do svých databází. Paradoxně je Portal vybaven krytkou na kamerku. Jedním dotykem pak můžete vypnout mikrofon a komunikační nástroj uzamknout a zaheslovat.

Rozdíl mezi Portal a Portal+ je pouze ve velikosti obrazovky. Menší má 10,1 palce a větší obrazovka má 15,6 palce. Kamera je ve vysoké kvalitě, aby uživatele vzájemně zobrazovala ve vysokém rozlišení, i když bude zrovna v pohybu. Koncept Portalu je konkurenční k obrazovce od Amazonu s názvem Amazon Echo Show. Menší zařízení bude stát v přepočtu 4 500 korun a větší 7 800 českých korun.

Abyste mohli přes Portal telefonovat, budete muset pouřívat facebookovou aplikaci Facebook Messenger.

Zdroj, text/foto: portal.facebook.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru