Dnes vyšlo 15 článků

Porsche získává většinový podíl výrobce elektrokol Greyp Bikes

Porsche získává většinový podíl výrobce elektrokol Greyp Bikes

Oddíl rizikového kapitálu, Porsche Ventures, výrobce sportovních vozů, drží v chorvatské společnosti od roku 2018 zhruba desetiprocentní podíl. Porsche provedlo investici v roce 2018 současně s investicí do sesterské společnosti Rimac Automobili. Po nabídce na převzetí společnosti Greyp od investora třetí strany uplatnila Porsche smluvní předakviziční práva. Její většinové převzetí výrobce elektrokol dále rozšiřuje své aktivity ve společnosti. Porsche při oznámení investice dodalo: „Elektrická kola mají pevné místo ve strategii společnosti pro e-mobilitu a slibují velký potenciál.“

Kromě majoritního akcionáře Porsche si ve společnosti ponechali podíl pouze Mate Rimac a další zakladatelé Greypu. Mate Rimac, generální ředitel Rimac Group, uvedl: „Tým o 100 lidech nepochybně vytvořil nejpropojenější a technologicky nejpokročilejší elektrokola na trhu, zahájil sériovou výrobu ve Sveta Nedelja a rozesílal kola do celého světa. Dodal, že Greyp byl ve stínu Rimacu a nikdy nemohl naplno rozkvést.

Porsche je aktivní na trhu elektrokol a letos rozšířilo řadu Porsche eBike Sport a eBike Cross. V současné době jsou oba modely téměř vyprodané. Porsche také potvrdilo pokračování svého dlouhodobého partnerství s výrobcem kol Rotwild. V současné době se pracuje na produktových aktualizacích stávajících modelů Sport a Cross. „Naše aktivity v sektoru elektrokol podtrhují náš konzistentní přístup k e-mobilitě,“ řekl Lutz Meschke, místopředseda výkonné rady Porsche AG. Znovu také potvrdil cíl Porsche „mít do roku 2030 bilanci CO2 neutrální v celém hodnotovém řetězci“.

Porsche vyčlenilo celkem 15 miliard eur na investice do nových technologií v příštích pěti letech: 6,5 miliardy eur je plánováno na vývoj hybridních a elektrických vozidel. Další tři miliardy eur mají být investovány do zařízení souvisejících s e-mobilitou, například do nabíjecí infrastruktury nebo budov pro výrobu elektrických vozidel.

Převzetí společnosti Greyp ještě nebylo právně dokončeno. S uzavřením se však počítá na konci roku.

Zdroj, foto: electrive.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru