Porsche, Ferrari a Wi-Fi: Alpské sjezdovky se předhánějí, aby lyžařům poskytly co největší luxus

S dnešní pokročilou dobou rostou nároky zákazníků snad všech odvětví. Není tak k podivu, že se i provozovatelé sjezdovek v Alpách snaží udržet krok s dobou, a vymyslet pro lyžaře lepší vychytávky, které jim jejich oblíbený sport zpříjemní. Poslední dobou se mnoho sjezdovek a středisek zaměřuje na náročnější zákazníky a jejich aktuální směr je jediný – luxus.

Wi-Fi na sjezdovkách se už pomalu stává samozřejmostí. V rámci kabinových vleků ho nabízí mnoho provozovatelů sjezdovek v Rakousku, Švýcarsku i Francii. Zákazníky je ovšem nadchnout něčím netradičním a tak se sjezdovky obracejí na výrobce luxusních aut, které jim stavějí kabinové vleky přímo na míru. Posledním takovým je Alpe d’Huez ve francouzských Alpách. Zde má design nových kabin na svědomí právě Porsche.

Vlek se bude otvírat již za měsíc a jeho výstavba stála 5,3 milionů liber, tedy necelých 153 milionů korun. Je připraveno celkem 15 kabin, které za plného provozu bude schopno odvézt až na 2000 lyžarů. Wi-Fi je samozřejmostí, ale otázka je, zda lyžaři budou stíhat číst cokoliv na internetu. Cesta nahoru bude trvat totiž pouhé tři minuty.

Výrobce si toho je samozřejmě vědom a tak primární cíl této nové kabiny je poskytnout lyžařům neopakovatelný výhled a zároveň komfort. Podívejte se sami!

Kabinová lanovka Porsche

Kabinová lanovka Porsche

Kabinová lanovka Porsche

Kabinová lanovka Porsche

 

Luxus, design a neopakovatelný výhled

Alpe d’Huez však není jediné středisko, které oslovilo takto luxusní značku. Například v rakouském Schmittenhohe již několik let funguje kabinový vlek také od výrobce aut Porsche. V italském Val Gardena se na designu vleku spojili dohromady Pininfarina a Ferrari, kteří pro lyžaře vytvořili tzv. Symphony 10 gondola. Jezdí zde celkem 77 kabin a lyžaře vyvážejí na slavnou sjezdovku Sella Ronda. Kabiny mají LED svícení a jejich cena se vyšplhala na 16 milionů liber, tedy na 460 milionů korun. Zde byl ovšem luxusní design jednou z priorit.

Kabinový vlek od Porsche

Kabinový vlek od Porsche

Kabinový vlek od Porsche - interiér

Kabinový vlek od Porsche – interiér

Symphony 10 gondola

Symphony 10 gondola

Symphony 10 gondola

Symphony 10 gondola

 

 

Co vy, chystáte se letos do Alp? Napište nám!

Zdroje: dailymail.uk

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru