Porsche chce s novým elektromobilem konkurovat Tesle

Před čtyřmi měsíci Porsche představilo nadupaný elektromobil, který by měl představovat konkurenci již zajetým elektromobilů od Tesly a BMW. Výrobce luxusních automobilů představil koncept nového elektromobilu, který se pyšní názvem Porsche Mission E, ve Frankfurtu. A nyní zveřejnil video, které vám přiblíží koncept interiéru.

Porsche Mission E na stoprocentní nabití by mělo ujet vzdálenost 498 kilometrů. Doba nabíjení na 80 % by neměla přesáhnout čtvrt hodinu. Pod kapotou se najdou dva motory s celkovým výkonem 600 koní. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol. Zrychlení z 0 na 100 výrobce uvádí za 3,5 sekundy. Jelikož bude nový elektromobil vybaven čtyřmi sedadly, na své si přijdou i rodinné typy.

porsche-2

Elektromobil Porsche Mission E

Nahlédněte do interiéru nového Porsche Mission E

Příznivci této značky chtějí znát podrobnější informace o připravovaném elektromobilu, a proto se Porsche rozhodlo zveřejnit video s konceptem interiéru (viz výše). Nelze si nevšimnout holografického displeje, díky němuž se elektromobil bude ovládat gesty. Středový panel je osazen dotykovou konzolí, která slouží k nastavení hudby a klimatizace.

Pozoruhodností je, že Porsche Mission E nebude mít zpětná zrcátka.  Na bocích vozidla se nachází kamery, jejichž obraz se přenáší přímo na čelní sklo.

porsche-5

Interiér budoucího elektromobilu

Zdroj / Foto: Robbreport

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru