Populární mobilní hra Flappy Bird vydělává milión Kč denně

Flappy Bird je momentálně nejstahovanější hrou na Google Play. Přitom na Google Play objevila už před 3/4 rokem, ale až teď se stala populární. A nemá za sebou žádnou velkou propagaci. Jak je tedy možné, že tolik vydělává?

Tajemná a nepříjemně těžká mobilní hra Flappy Bird se stala pořádnou dojnou krávou pro jejího vietnamského autora Dong Nguyena. V rozhovoru pro The Verge Nguyen zveřejnil, že hra mu každý den vydělává kolem 50 tisíc dolarů, což je asi 1 milión Kč denně.

flappybird_1     flappybird_3

A o čem že Flappy Bird je? Princip je jednoduchý. Ťukáním na dotykové displej pohánite malého ptáčka směrem vzhůru. Musíte se vyhýbat zeleným trubkám, které vám stojí v cestě. Pokud se nějaké z nich dotknete, tak je konec.

Hru nelze dohrát, cílem je jednoduše mít co nejvyšší skóre. Má to ale jeden háček. Většině z vás bude trvat desítky minut, než dosáhnete skóre většího než 5. I přesto tato hra byla stažena více než 50 milión krát a získala více než 450 tisíc hodnocení na Google Play.

Může se tedy srovnávat s takovými aplikacemi jako je Evernote či Gmail. Studia zabývající se tvorbou mobilních her většinou tráví měsíce nad tvorbou návykové mobilní hry. Nguyen to ale trvalo jenom pár nocí, kdy se tomu věnovat po práci.

Nguyen k tomu sám dodal:

Flappy Bird je tak populární, protože se liší od ostatních mobilních her a je velice dobrou hrou, pokud chcete soupeřit s ostatními. Mohou ji hrát lidé ve stejné třídě a všichni mužou navzájem soupeřit. Je lehké pochopit pravidla hry, ale je těžké dosáhnout vysokého skóre.

Aplikace je kompatibilní s Game Center od Applu a Google Play Games, takže je snadné se srovnávat s přáteli. Samozřejmostí je možnost sdílení svého skóre na Facebooku a Twitteru – což je možná jeden z hlavních důvodů, proč se hra stala tak populární.

flappybird_4     flappybird_2

Mnoho lidí toužilo po nákupu „plné verze“, aby se zbavili rušivých reklam. Protože jak každý veterán ve Flappy Bird ví, i blikající reklama může překazit vaši snahu být nejlepším. Ale Nguyen říká, že neplánuje žádní další změny:

Hra Flappy Bird dosáhla stavu, kdy jakýkoliv přídavek do hry by ji akorát zničil.

A proč se hra stala tak populární až nyní, když vyšla už v květnu minulého roku? To neví ani sám Nguyen. Nyní se ale chce zaměřit na své další projekty, konkrétně například na populární žánr „jetpack“ her.

Jetpack Joyride je typickým představitelem žánru „jetpack“ her, kdy dotýkáním se obrazovky vaše postava stoupá vzhůru

Jetpack Joyride je typickým představitelem žánru „jetpack“ her, kdy dotýkáním se obrazovky vaše postava stoupá vzhůru

Povede se mu to, nebo Flappy Birds je jenom náhoda? To se teprve uvidí…

 

Komentáře

Nahoru